Kolejny turniej już za nami – Półfinał mistrzostw Polski w Showdown 2020 r.

Jakiś czas temu na naszym kanale na YouTube’ ie pojawił się materiał o Showdownie -, to jedna z tych dyscyplin sportowych, które jako osoby niewidzące bez przeszkód możemy uprawiać – osiągając przy tym sukcesy i rozwijając się.
Jeszcze niedawno nasze marzenia ograniczały się do stworzenia drużyny, regularnych treningów i rozwinięciu umiejętności naszych zawodników na tyle, by móc pojechać na zawody i coś tam osiągnąć. Dzisiaj – nie tylko jeździmy na zawody, ale i mamy już osiągnięcia!
Mianowicie mamy za sobą zawody w Showdown’ie na szczeblu ogólnopolskim . Odbyły się dwa turnieje kwalifikacyjne w dwóch terminach. Turnieje te, miały tą samą rangę, natomiast ich podział był terytorialny. Osobno odbyły się bowiem kwalifikacje dla Polski Południowej, a osobno dla Północnej.
Kwalifikacje dla północnej części kraju .zostały rozegrane w Ustce w dniach 27-31.08.2020 roku, z kolei reprezentantów Polski południowej poznaliśmy po kwalifikacjach w Świdniku, rozegranych w dniach 16-20.09.2020 r. Uczestnicy tego turnieju – Ci którzy pokonali przeciwników w swoich grupach kwalifikacyjnych – dostali szansę zmierzenia się w półfinałach Mistrzostw Polski w Showdownie.
W obu przypadkach reprezentowało nas trzech zawodników, występowali w trzech różnych grupach kwalifikacyjnych, a byli to :
 Sławomir Cywka (grupa B)
 Tomasz Doległo (grupa C)
 Mariusz Miszuda (grupa D)
Nasi zawodnicy bardzo cieszą się z możliwości występów na tak wysokim szczeblu. Dla nas to ogromy krok w dążeniu do osiągnięcia coraz to ambitniejszych celów i potężna dawka motywacji do dalszych treningów.
Tomasz Doległo, jako początkujący zawodnik, zgodnie z założeniem zdobył niezbędne doświadczenie, które będzie niezwykle pomocne w dalszym rozwoju sportowym Tomka, a zdobyte umiejętności z czasem pozwolą mu być jeszcze lepszym.
Sławomir Cywka i Mariusz Miszuda pokonali odpowiednio – Sławek dwóch zawodników
w swojej grupie kwalifikacyjnej, zajmując tym samym II miejsce i dostając się grona 8 najlepszych zawodników, tym samym kwalifikując się do udziału w meczach o wysokie miejsce startowe w ćwierćfinałach, bez konieczności rozgrywania dalszych meczów.
Mariusz natomiast pokonał jednego zawodnika w swojej grupie, co pozwoliło mu na zajęcie III miejsca i umożliwiło dalszą walkę o półfinały z zawodnikami spoza najlepszej ósemki z innych grup.
To spowodowało, że Mariusz i Tomek rozegrali mecz między sobą w następnej rundzie, walcząc o miejsca od 9 do 12. Panowie ostatecznie zajęli
10 miejsce – Mariusz Miszuda,
12 miejsce – Tomasz Doległo.
Po ciężkim boju Sławkowi nie udało się pokonać przeciwnika i ostatecznie zakończył swoją rywalizację nie dostając się do ćwierćfinałów.
7 miejsce – Sławomir Cywka.
Mimo przegranej jesteśmy dumni ze Sławka, zawodnik z którym przegrał ostatecznie wygrał cały turniej i dostał się do półfinałów Mistrzostw Polski, a my jesteśmy o krok bliżej w spełnianiu marzenia o sportowej potędze w Showdown’nie.
Nasi zawodnicy zrobili co mogli. Zdobyli kolejne doświadczenia i uwierzyli że niemożliwe nie istnieje! Dziękujemy im za walkę do końca!