„SMARTFON OKNEM NA ŚWIAT” – aktualizacja informacji o projekcie

Plakat promujący szkolenie „Smartfon oknem na świat”Stowarzyszenie na Rzecz Niepełnosprawnych „W Labiryncie” wraz z Fundacją PZU, jako partnerem finansującym, od początku lipca prowadzi projekt „SMARTFON OKNEM NA ŚWIAT”.
Projekt ten kierowany jest do osób niewidomych i słabowidzących. Ma on na celu podwyższenie umiejętności komunikacyjnych, a także stopnia usamodzielnienia uczestników, poprzez przeszkolenie ich z zakresu korzystania z nowoczesnych technologii w postaci użytkowania smartfona, bez konieczności proszenia o pomoc osób trzecich – w tym wypadku widzących.
Urządzenia, wykorzystywane podczas szkolenia, wyposażone w odpowiednie oprogramowanie, pozwalają na obsługę telefonu, bez potrzeby spoglądania na ekran. W tej edycji projektu, mamy przyjemność przeprowadzać nasze szkolenie z udziałem 10 osób.
Mimo, że w tej chwili projekt „SMARTFON OKNEM NA ŚWIAT” ma się już niejako ku końcowi, nasi kursanci mają przed sobą jeszcze 9 dni szkoleniowych (3 tygodnie). W tym czasie nasi kursanci dowiedzą się jeszcze m.in. :
 Jak wyszukiwać połączenia komunikacji miejskiej i międzymiastowej?
 W jaki sposób mogą wykorzystać swój telefon przy dokonywaniu płatności bezgotówkowych?
 Jak działają oraz jak obsłużyć aplikacje GPS, dedykowane osobom niewidomym i słabowidzącym, ułatwiające piesze poruszanie się po mieście?
Jako jednostka szkoleniowa w niniejszym projekcie, mamy nadzieję że kończąca się edycja nie jest ostatnią i w przyszłym roku będziemy mieli szansę spotkać się ponownie. Już teraz zachęcamy do śledzenia aktualności i zapisów do przyszłych edycji projektu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *