Sportowe Emocje i Walka do Ostatniego Punktu na Letnim Turnieju „SHOWDOWN NIE TYLKO DLA NIEWIDOMYCH”

Pluszowa piłeczka w kolorze żółtym15 czerwca odbył się drugi w tym roku turniej z cyklu „Showdown Nie Tylko Dla Niewidomych”. W zawodach wzięło udział 16 zawodników i zawodniczek, w tym debiutant Michał. Tym razem nie było ani jednej osoby widzącej, mamy nadzieję że w jesiennym turnieju to się zmieni. Aby wziąć udział w naszym turnieju, wystarczy wypełnić formularz, który pojawi się na naszych social mediach na miesiąc przed rozpoczęciem zawodów. Już teraz możemy zdradzić, że jesienny turniej odbędzie się 14 września br.
Letni turniej pełen był niespodzianek, co bardzo nam się podoba. W grupie C wygranie dwóch setów nie gwarantowało sukcesu, podczas gdy w grupie D pozwoliło to zająć 11. miejsce. Grupa A była również bardzo zacięta. Debiutant Michał wyszedł z drugiego miejsca i w ćwierćfinale pokonał lidera grupy C, co dało mu szansę na walkę o główne trofeum – pluszową piłeczkę w kolorze słońca, niczym letnie ciepło rozgrzewające serca.
W grupie B Piotr również radził sobie doskonale, pokonując Sławka 2:0 w setach o pierwsze miejsce w grupie, a to nie było jego ostatnie słowo.
Do półfinałów zakwalifikowali się Paweł, Piotrek, Sławek i Michał. Paweł pokonał Sławka 2:0, a Piotrek wygrał z Michałem. Historia lubi się powtarzać – Michał w walce o trzecie miejsce doprowadził do tie-breaka, w którym prowadził już 6:0. Warto przypomnieć, że w naszym turnieju gra się do 7 punktów.
Sławek doprowadził do remisu 6:6, po czym wziął czas. Po wznowieniu gry, po długiej wymianie, to Sławkowi udało się strzelić decydującą bramkę i zdobyć brązowy medal.
W finale Piotrek w tie-breaku przegrywał 0:6, ale zdołał odwrócić losy meczu i wygrał, detronizując Pawła i zdobywając główne trofeum.
Mamy nadzieję, że jesienny turniej będzie równie emocjonujący i pełen niespodzianek. Zapraszamy wszystkich do śledzenia informacji na temat naszego turnieju i zgłaszania się do udziału.

Wielki Finał Pełen Napięcia!

A oto wyniki Końcowe

Miejsce Imię i Nazwisko Punkty
1 Niesyczyński Piotr 16 pkt
2 Ejzemberg Paweł 15 pkt
3 Cywka Sławomir 14 pkt
4 Szpyrka Michał 13 pkt
5 Miszuda Mariusz 12 pkt
6 Deptuła Marek 11 pkt
7 Szczepaniak Mariusz 10 pkt
8 Zawodnik Katarzyna 9 pkt
9 Hyla Patryk 8 pkt
10 Zastępski Łukasz 7 pkt
11 Ochman Patrycja 6 pkt
12 Piotrowski Jacek 5 pkt
13 Mykhailo Kandala 4 pkt
14 Woźniak Marta 3 pkt
15 Janas Jerzy 2 pkt
16 Seniuk Stanisław 1 pkt