Szkolenie z Obsługi Komputera zakończone, Droga do Wielkiej Niezależności

Zdjęcie przedstawia laptop, na ekranie otwarta jest strona internetowa Stowarzyszenia na Rzecz Niepełnosprawnych "W LABIRYNCIE". Na zdjęciu widać również ręce osoby, która używa klawiatury laptopa.
Laptop
Grudzień był to miesiąc pełen wyzwań i intensywnej nauki dla uczestników ostatniego tygodnia szkolenia pod nazwą „Nowoczesne technologie szansą na niezależność”. Druga i trzecia grupa łącznie dwudziestu osób, które rozpoczęły swoją przygodę z komputerem tak jak grupa pierwsza w październiku, stanęła przed ostatnim etapem swojej edukacyjnej podróży.
W ostatnich dniach kursu skupiliśmy się głównie na odkrywaniu świata Internetu i sposobach efektywnego wyszukiwania różnych informacji online. Poznaliśmy również świat sztucznej inteligencji (IA) – technologii, która zmienia nasz sposób myślenia o przyszłości. W pierwszym tygodniu szkolenia nasi uczestnicy zdobyli szereg umiejętności, takich jak płynne poruszanie się w systemie Windows, organizacja plików i tworzenie oraz przenoszenie folderów. Dodatkowo, opanowali edycję tekstu oraz obsługę poczty elektronicznej – zarówno odbieranie, jak i wysyłanie wiadomości.
To nie tylko nauka, to szansa na większą niezależność i samodzielność.
Na zdjęciu widać sześć osób w pomieszczeniu. Z czego pięć z nich siedzi przy stołach z laptopami. Jedna osoba "instruktor" stoi przy oknie. Wszyscy wydają się być skupieni na swoich zadaniach. Na ścianie wiszą dwa plakaty informacyjne.
Kursanci
W dniach 12 (druga grupa) i 18 grudnia (trzecia grupa) ukończyły nasz kurs z obsługi komputera w Wiśle, w Ośrodku Paraolimpijskim START. Oprócz intensywnych zajęć szkoleniowych, nasi uczestnicy mieli dostęp do licznych atrakcji, takich jak basen i siłownia, znajdujących się na terenie ośrodka. Była to nie tylko okazja do nauki, ale również do relaksu i rozwijania swoich zainteresowań sportowych. Ponadto, aby podkreślić znaczenie aktywnego wypoczynku, zachęcaliśmy naszych kursantów do odkrywania uroków nadwiślańskiej krainy w czasie wolnym. To był niezwykły okres wspólnej nauki i rozwoju, który pozostanie z nami na zawsze.
Na zdjęciu widać laptopa na biurku, na którym otwarta jest strona internetowa. Na ekranie widoczny jest interfejs czatu z napisem "Jestem Bard – Twój kreatywny pomocnik. Mam pewne ograniczenia i wciąż się uczę, ale Twoje opinie pomogą mi się poprawić". Ręce osoby są umieszczone na klawiaturze, gotowe do pisania. Obok laptopa leży otwarty zeszyt z ręcznie zapisanymi notatkami.
Laptop na biurku
Nasz program obejmował trzy edycje szkoleń, w których każda skupiała się na dwóch tygodniach intensywnej pracy. Każdy z naszych kursantów pracował bardzo ciężko, by zdobyć nie tylko niezbędną wiedzę, ale także umiejętności, które są kluczem do sukcesu w dzisiejszym technologicznym świecie. Jako dowód ich ogromnego zaangażowania, każdy uczestnik otrzymał certyfikat potwierdzający zdanie egzaminu oraz skrypt zawierający wszystkie treści omawiane podczas dwóch tygodni zajęć.
Opinie kursantów są dla nas niezwykle cenne. Pozytywne słowa i podziękowania, które otrzymujemy, są nie tylko dowodem na to, że nasze szkolenie było wartościowe, ale również ogromną inspiracją do dalszego rozwoju.
Na zdjęciu widać pięć kobiet siedzących przy biurkach i pracujących na laptopach. Wszystkie są skupione na ekranach swoich komputerów. Na ścianie w tle wisi plakat z informacjami. Pomieszczenie wygląda na salę szkoleniową. Na biurkach leżą różne przedmioty, takie jak butelki z wodą, okulary i słuchawki.
Osoby podczas zajęć

Opinie kursantów

Dziękuję serdecznie za cierpliwość i przekazaną nam wiedzę. Zawsze człowiek się dowie, że czegoś nie wie. Dzięki za fajną atmosferę i chciałoby się do następnego szkolenia jak najszybciej.
Serdeczne pozdrowienia Waldek Oppelt

Ale super wiadomość. czuję się na tym kursie mega zaopiekowana. Chyba jeszcze po żadnym szkoleniu materiały nie dopadały uczestnika w domu.
Pozdrawiam i czekam na więcej takich miłych niespodzianek. 😯
Pozdrawiam Joanna

Bardzo dziękuję za przekazaną informację. Filmiki będą mi przydatne i na pewno będę często odwiedzała te strony. Życzę miłego dnia.
Danuta😃

Bardzo dziękuje za obszerny materiał. Pozwoli mi on zapamiętać i utrwalić zdobytą wiedze w trakcie szkolenia.
Pozdrawiam Michał.

Na zdjęciu jest laptop marki ASUS ustawiony na biurku. Na ekranie widać otwartą przeglądarkę internetową z wyszukiwarką Google. W polu wyszukiwania wpisano "Wprowadzenie do teorii zaburzeń". Poniżej znajduje się lista wyników wyszukiwania, ale treść jest nieczytelna. Przed laptopem znajduje się duża klawiatura z żółtymi klawiszami i czarnymi literami, zaprojektowana dla osób z dysfunkcją wzroku. Klawiatura jest podłączona do laptopa za pomocą białego kabla. Na zdjęciu widać również ręce osoby, która używa tej klawiatury.
Laptop z dodatkową dużą klawiaturą
Dzięki naszym szkoleniom uczestnicy zdobyli nie tylko umiejętności techniczne, ale także wiarę w siebie i swoje możliwości. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom szkolenia „Nowoczesne Technologie szansą na Niezależność” zdania egzaminu. To ogromny sukces, który osiągnęliście dzięki swojemu wysiłkowi i determinacji. Dzięki waszemu zaangażowaniu oraz wsparciu projektu, udało nam się przeszkolić aż 30 osób w ciągu tego roku. Już teraz serdecznie zapraszamy was na kolejne szkolenia, które planujemy zorganizować w połowie przyszłego roku. Mamy nadzieję, że będziecie kontynuować swoją naukę.
Projekt współfinansowany był ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych z Konkursu 1/2022 pn. „Działamy razem”, kierunek pomocy 2.