Pierwszy etap warsztatów za nami

Sławek pokazuje uczniowi jak posługiwać się białą laską. Uczeń ma zasłonięte oczy opaską.W czwartek 14.11.2019 klasa 8A uczestniczyła w warsztatach “SHOWDOWN nie tylko Dla Niewidomych – integracja poprzez nowoczesną edukacje i sport”. W ramach Projektu dofinansowanego z programu „Decydujesz, pomagamy”.
Ostatnią szkołą, którą odwiedziliśmy była to Szkoła Podstawowa nr 10 im Jana Kochanowskiego w Chorzowie.Uczniowie klasy 8A dowiedzieli się jak funkcjonują osoby niewidome w codziennym życiu, sporcie, w pracy, w szkole oraz poznali pomoce, którymi osoby Niewidome posługują się na co dzień.
Na zdjęciu dwoje uczniów gra w piłkę nożną z zasłoniętymi oczami, w tle uczennica nadzoruje ich grę.Największym zaskoczeniem Było jednak to, gdy się dowiedzieli, że niewidomi tak jak oni też grają w piłkę nożną. Nawet Sławkowi udało się z dziewczynami wymienić parę podań. Dużym zainteresowaniem także cieszyły się Szachy oraz kostka Rubika.
Na pierwszej lekcji Uczniowie mieli okazję poznać jak funkcjonują osoby niewidome, a na drugiej godzinie mogły doświadczyć tego, jak to jest być osobą niewidomą. Poprzez założenie specjalnych zaciemniających gogli. W ramach ćwiczeń między innymi rozpoznawali przedmioty dotykiem, a za pomocą węchu dotyku i smaku próbowali rozpoznać przyprawy. Próbowali też rozpoznawać przedmioty codziennego użytku. Te zadania wbrew pozorom nie były takie proste, jakby się mogło wydawać. Uczniowie poznali podstawy jak być przewodnikiem osoby niewidomej. Teraz jeszcze klasę 8A czeka trening w showdown i występ na turnieju za tydzień w sobotę w tą fascynującą grę. Zawody odbędą się 23 Listopada w sobotę w szkole sportowej nr 21 w Chorzowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *