Kontynuacja warsztatów w szkołach Podstawowych na terenie Chorzowa i Katowic

Na zdjęciu Sławek pokazuje uczniom jak grać w szachy dla niewidomych.Drugą szkołą, która została wybrana do realizacji projektu przez Stowarzyszenie „W LABIRYNCIE” to szkoła podstawowa nr 66 im. Janusza Korczaka w Katowicach.
W czwartek 7.11.2019 klasa 7A wzięła udział w warsztatach “SHOWDOWN nie tylko Dla Niewidomych – integracja poprzez nowoczesną edukacje i sport”. W ramach Projektu dofinansowanego z programu „Decydujesz, pomagamy” po raz kolejny odwiedziliśmy uczniów klasy 7A. Na poprzednich zajęciach Uczniowie mieli okazję poznać jak funkcjonują osoby niewidome, a tym razem mogły doświadczyć tego, jak to jest być osobą niewidomą. Na początku warsztatów wybrani uczniowie zostali poproszeni o założenie specjalnych zaciemniających gogli i niezdejmowaniu ich przez cały czas trwania bloku zadaniowego, dzięki temu mogli doświadczyć jak to jest być osobą niewidomą. Blok taki obejmował między innymi rozpoznawanie przedmiotów dotykiem, wykonywania zadania matematycznego, rozpoznawania przypraw za pomocą węchu czy wykonywania jakiegoś zadania metodą bezwzrokową. I to był tak zwany blok stacjonarny. Wszystkie zadania w tym bloku odbywały się w ławkach.
Na zdjęciu uczeń z zasłoniętymi oczami wchodzi po schodach korzystając z białej laski. Ucznia asystuje młoda dziewczyna.Drugi blok był blokiem przestrzennym, w którym uczniowie uczyli się poruszania z białą laską, oraz prawidłowego poruszania się z przewodnikiem. Po zajęciach wśród uczniów przeważała opinia, że było ciężko, ale że niewidomi, to w sumie wszystko robią tak samo, jak my, tylko za pomocą innych technik.
Oprócz tego uczniowie wezmą jeszcze udział w treningach w Showdown w Siedzibie stowarzyszenia W Labiryncie Przy ul katowickiej 167. Podczas zajęć zgłosiło się czterech uczniów, którzy będą reprezentować szkołę na turnieju 23.11.2019 r.
A za tydzień – to jest 14 listopada kolejne warsztaty odbędą się w szkole podstawowej nr 10 im. Jana Kochanowskiego w Chorzowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *