Zapraszamy do wspólnej aktywności – ruszamy z nowym projektem Nordic Walking

Plakat promujący wydarzenie "W tandemie raźniej - nordic walking, bez granic"
Plakat promujacy szkolenie nordic walking
Mamy ogromną przyjemność ogłosić, że ruszamy z nowym projektem – „W tandemie raźniej – nordic walking, bez granic”! Projekt ten ma na celu popularyzację tej niezwykłej formy rekreacji wśród osób z dysfunkcją wzroku oraz integrację ich z innymi pasjonatami tej aktywności.
Celem projektu jest nauka i doskonalenie technik marszu nordic walking przez osoby niewidome i słabowidzące w specjalnych uprzężach, które pozwolą osobom z dysfunkcją wzroku bezkolizyjnie uprawiać tę aktywność fizyczną.

Nordic Walking to forma aktywności fizycznej, która pozwala na wzmocnienie mięśni i układu sercowo-naczyniowego, poprawę kondycji oraz ogólnego samopoczucia. Dzięki specjalnym kijkom, które są używane podczas marszu, Nordic Walking jest formą aktywności dostępną dla osób o różnym stopniu sprawności fizycznej.

Projekt „W tandemie raźniej – nordic walking, bez granic” to doskonała okazja dla uczestników do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu, zdrowego stylu życia i nawiązania nowych znajomości. Program szkolenia będzie przeprowadzony przez Wykwalifikowanego instruktora, który pomoże uczestnikom opanować technikę Nordic Walking i zapewni odpowiednie wsparcie w trakcie każdej sesji.

W projekcie weźmie udział około 10 osób niewidomych i słabowidzących ze Stowarzyszenia „W Labiryncie” z Chorzowa oraz przewodnicy (osoby widzące idące z
przodu w tandemie – w uprzęży”.

Treningi będą się odbywać regularnie w wyznaczonych dniach i godzinach – 1 raz w tygodniu po 3 godziny, w terminie od marca do czerwca 2023r w Parku Śląskim w Chorzowie – zajęcia stacjonarne, oraz Ośrodek Przygotowań Paraolimpijskich START,
ul. Olimpijska 1, 43-460 Wisła (2-dniowy wyjazd).

Dzięki tej aktywności będziemy mogli razem cieszyć się zdrowiem, aktywnością fizyczną i przyjazną atmosferą, która zawsze towarzyszy naszym inicjatywom.

Szczegółowe informacje na temat terminów i miejsc odbywania się treningów zostaną udostępnione wkrótce na naszych profilach w mediach, więc zachęcamy do śledzenia naszych kanałów informacyjnych!

Zadanie jest dofinansowane ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.