W Połowie Drogi, Osiągnięcia i Cele Szkolenia z obsługi komputera

Na fotografii widać grupę ludzi zgromadzonych w sali szkoleniowej. Osoby te siedzą przy dwóch równoległych stołach z laptopami, kablami oraz akcesoriami biurowymi. W tle można zauważyć mężczyznę w zielonej koszulce z grafiką, pełniącego rolę prowadzącego. W oddali widać ścianę w jasnym kolorze, udekorowaną plakatami dotyczącymi projektu.W październiku tego roku rozpoczęliśmy realizację szkolenia pod nazwą „Nowoczesne technologie szansą na niezależność”. Naszym głównym celem jest zwiększenie samodzielności osób niewidomych oraz słabowidzących poprzez prowadzenie grupowych zajęć z obszaru obsługi komputera. Nasz program obejmuje trzy edycje szkoleń, z których każda składa się z dwóch tygodniowych spotkań. Każdy cykl szkoleń obejmuje udział dziesięciu osób z dysfunkcją wzroku.
Projekt ten jest współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach konkursu 1/2022 pn. „Działamy razem”, kierunek pomocy 2. Szkolenia odbywają się w Ośrodku Przygotowań Paraolimpijskich START w Wiśle. W ramach naszych zajęć uczestnicy mają szansę poszerzyć swoją wiedzę z zakresu obsługi komputera oraz zapoznać się z najnowszymi programami i narzędziami, które ułatwią im codzienne funkcjonowanie oraz mogą otworzyć nowe możliwości zawodowe. Jesteśmy już w połowie naszego szkolenia z obsługi komputera, a przed nami jeszcze trzy spotkania planowane na listopad i grudzień.
Poza zajęciami, nasi uczestnicy mają dostęp do licznych atrakcji takich jak basen czy siłownia, znajdujące się na terenie ośrodka. Ponadto, aby podkreślić znaczenie aktywnego wypoczynku, zachęcamy naszych kursantów do odkrywania uroków nadwiślańskiej krainy w czasie wolnym. Ostatnio mieli okazję uczestniczyć w wyprawie Ciufcią Martusią podczas, której odwiedzili Skocznię im. Adama Małysza, Zamek Prezydencki na Zadnim Groniu i Wisłę Czarną z jej malowniczymi zaporami.Na zdjęciu widzimy mężczyznę stojącego obok małej, czerwonej kolejki turystycznej. Mężczyzna jest łysy, uśmiecha się i ma na sobie czerwoną kurtkę oraz ciemne spodnie. Kolejka, obok której stoi, jest czerwona z białymi elementami i ma napis "CIUCHCIA MARTUSIA". Jest zaparkowana na drodze obok chodnika, na którym leżą opadłe liście, co sugeruje, że jest jesień. Zachęcamy do regularnego odwiedzania naszej strony internetowej oraz naszych profili w mediach społecznościowych, gdzie na bieżąco będziemy relacjonować postępy naszych uczestników kursu oraz informować o nadchodzących edycjach szkoleń.