Puchar Śląska „SHOWDOWN nie tylko dla niewidomych” – komunikat organizacyjny

Plakat projektu Ogólnopolski turniej Puchar Śląska "SHOWDOWN nie tylko dla niewidomych"W dniach 2-3 grudnia 2023 roku odbędzie się wyjątkowe wydarzenie sportowe, które ma na celu promocję integracji osób z dysfunkcją wzroku ze środowiskiem osób widzących oraz aktywnego spędzania czasu wolnego poprzez sport. To Ogólnopolski turniej Puchar Śląska „SHOWDOWN nie tylko dla niewidomych,” organizowany przez Stowarzyszenie „W LABIRYNCIE”. Projekt dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego

Data i Miejsce

Wydarzenie odbędzie się w Chorzowie, w Hotelu SKAUT, znajdującym się przy Alei Harcerskiej 3, 41-500 Chorzów. Termin to 2-3 grudnia 2023 roku.

Zawody z cyklu „Showdown nie tylko dla niewidomych” organizowane przez Stowarzyszenie W Labiryncie są jedynymi zawodami tego typu w Polsce. Głównym celem turnieju jest:

 • Integracja osób z dysfunkcją wzroku ze środowiskiem osób widzących.
 • Promocja sportu osób niepełnosprawnych.
 • Promocja aktywnych i towarzyskich form spędzania czasu wolnego. Showdown to nie tylko rywalizacja, ale także okazja do zawarcia nowych przyjaźni i spędzenia czasu w towarzystwie innych pasjonatów sportu.
 • Wyłonienie zwycięzców Pucharu Śląska 2023.
 • To wyjątkowa okazja dla zawodników do zdobycia prestiżowego tytułu mistrza. Warto podkreślić, że w turnieju nie ma podziału na płeć ani wiek zawodników. Tutaj najważniejsze jest uczestnictwo, poznanie się nawzajem i propagowanie kultury fizycznej. Showdown to dyscyplina, w której umiejętności i determinacja są kluczowe, niezależnie od wieku czy płci.
  Gra będzie odbywać się systemem skróconych setów – to jest do siedmiu punktów bez względu na wynik.

  Warunki Uczestnictwa

  Osoby biorące udział w zawodach muszą posiadać orzeczenie o niepełnosprawności z tytułu dysfunkcji narządu wzroku w stopniu umiarkowanym lub znacznym. Do turnieju zostanie zakwalifikowanych łącznie 24 osoby.

  Pobierz REGULAMIN PUCHARU ŚLĄSKA

  to nie tylko sportowa rywalizacja, ale także okazja do spotkania ciekawych ludzi, poszerzenia swoich horyzontów i wsparcia dla integracji osób niepełnosprawnych. Zapraszamy wszystkich do udziału i śledzenia tego turnieju!