SMP Chorzów triumfuje na dróżynowych Mistrzostwach Polski w Strzelectwie Laserowym!

Na zdjęciu widzimy trzech mężczyzn, którzy stoją obok siebie w pomieszczeniu z bannerami w tle. Wszyscy trzej mają na sobie niebieskie koszulki z napisami "SMP CHORZÓW". Mają na szyjach medale i trzymają niebieskie torby z nagrodami. Jeden z mężczyzn ma ciemne okulary, a dwóch pozostałych ma okulary przeciwsłoneczne. Wszyscy wyglądają na zadowolonych i dumni z otrzymanych nagród.W dniach 22-25 września 2023 roku, w Ośrodku TVP w Sarnówku, odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski w strzelectwie laserowym osób niewidomych i słabowidzących. W zawodach wzięło udział 50 zawodników z 13 klubów z całego kraju. Organizatorem wydarzenia był Związek Kultury Fizycznej „OLIMP”, który zapewnił, że impreza przebiegła zgodnie z najwyższymi standardami. Honorowy Patronat nad całością objął starosta powiatu iławskiego. Głównym celem inprezy było wyłonienie drużynowego Mistrza Polski w strzelectwie z karabinka, pistoletu oraz dwuboju w kategorii kobiet i mężczyzn. W tych trudnych, lecz pełnych ekscytacji zmaganiach, drużyna SMP Chorzów doskonale się zaprezentowała, zdobywając serię imponujących wyników. A na zawodach nas reprezentowali:

  1. Tomasz Doległo
  2. Sławomir Kurzyński
  3. Patryk Hyla

W kategorii „Karabin laserowy” zajęliśmy zaszczytne drugie miejsce z imponującym wynikiem 707,3 pkt!
W kategorii „Pistolet laserowy” nasza drużyna stanęła na najwyższym podium, zajmując pierwsze miejsce z fenomenalnym wynikiem 475,4 pkt!
A w kategorii „Laser dwubój” także zdobyliśmy pierwsze miejsce, osiągając wynik 1182,7 pkt!
Na zdjęciu widoczni są trzej mężczyźni, którzy stoją na zewnątrz na parkingu. Są ubrani w niebieskie koszulki z napisami i logo. Każdy z nich ma na szyi medale, a w dłoniach trzymają trofea. Mężczyzna po lewej stronie ma na sobie czarne spodnie i niebieskie buty, a także okulary przeciwsłoneczne. Mężczyzna po środku jest łysy, ma na sobie ciemne okulary przeciwsłoneczne, brązowe spodnie i szare buty. Mężczyzna po prawej stronie ma na sobie czarne spodnie i niebieskie buty. W tle widać drzewa, samochód i budynek.
Po emocjonujących zmaganiach, zawodnicy mieli okazję odpocząć i skorzystać z dodatkowych atrakcji, – żeglowania na Jeziorze Jeziorak z kapitanem Grzegorzem Sikorskim na jachcie Mar.Gre i popływać na kajakach.

To niezwykłe wydarzenie nie tylko dostarczyło sportowe emocje, ale także stworzyło niezapomniane wspomnienia i więzi między uczestnikami.
Gratulacje dla naszej drużyny SMP Chorzów! Dziękujemy wszystkim za wsparcie i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!