Podwójne triumfy naszych zawodników z Szklarskiej Poręby!

Para zawodników SMP Chorzów. Od lewej Karolina Hortecka od prawej Damian Hortecki uczestnicy Mistrzostw Polski Niewidomych i Słabowidzących w biegach górskich i biegach przełajowych na trasie zawodów. w tle teren leśny i banery CROSS.Ostatni weekend sierpnia 2023 roku na zawsze pozostanie w naszej pamięci jako czas wyjątkowych osiągnięć. Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w Biegach Górskich i Biegach Przełajowych, które odbyły się w dniach 27-30 sierpnia w malowniczej Szklarskiej Porębie – Jakuszycach, były nie tylko emocjonującym wyzwaniem dla uczestników, ale również okazją do pokazania się naszym zawodnikom.

Bieg w górach – wyjątkowe wyzwanie na wymagającej trasie

Trasa biegu była prawdziwie górska, pełna stromych podbiegów i zbiegów, sprawiająca, że rywalizacja była jeszcze bardziej ekscytująca na dystansie 7 km. Rozpoczynając się w Szklarskiej Porębie, a kończąc w Hucie z kierunkiem biegu na Jakuszyce.

Cele imprezy – znacznie więcej niż tylko rywalizacja

Celem tej wyjątkowej imprezy było:

  1. Wyłonienie Mistrzów Polski Niewidomych i Słabowidzących w Biegach Górskich w kategoriach T-11 i T-12 zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.
  2. Popularyzacja biegów jako naturalnej formy spędzania wolnego czasu.
  3. Integracja osób niepełnosprawnych.

Niezwykły duet w naszym klubie

W sierpniu do naszego stowarzyszenia dołączyło małżeństwo Karolina i Damian Horteccy, którzy na co dzień trenują biegi . To był początek niezwykłego świętowania sukcesu. Kilka dni później, z dumą reprezentowali nasz klub, SMP Chorzów, na tych prestiżowych zawodach.

Podwójne triumfy naszych niezwykłych zawodników

Karolina i Damian Horteccy okazali się być niezwykle utalentowanymi zawodnikami. Damian zdobył złoty medal, a Karolina zdobyła srebro w biegach górskich. Ale to nie koniec historii ich sukcesu – Co więcej, powtórzyli ten niezwykły wyczyn również w biegach przełajowych! To historyczny moment dla naszego klubu SMP Chorzów, ponieważ po raz pierwszy dwie osoby startujące w kategorii T12 zdobyły podwójne podium. Jest to niewątpliwie ogromny sukces i powód do dumy!Zawodnicy na podium z wręczonymi medalami. Wśród nich po środku Damian Hortecki który zajął I miejsce. W tle baner mistrzostw, widok na salę konferencyjną.Zawodniczki na podium z wręczonymi medalami mistrzostw. Od lewej strony Karolina Hortecka. W tle baner Mistrzostw Polski oraz widok na sale konferencyjną.

Podziękowania i gratulacje

Chcielibyśmy serdecznie pogratulować naszym niezwykłym zawodnikom za ich wyjątkowy sukces. To efekt ciężkiej pracy, poświęcenia i nieustępliwej determinacji, które przyniosły wspaniałe efekty. Chcemy również serdecznie podziękować organizatorom, Stowarzyszeniu Kultury Fizycznej Sportu i Turystyki Niewidomych i Słabowidzących CROSS w Warszawie, oraz współorganizatorowi, Pomorsko-Kujawskiemu Klubowi Kultury Fizycznej Sportu i Turystyki Niewidomych i Słabowidzących Łuczniczka w Bydgoszczy, za zorganizowanie tego wyjątkowego wydarzenia. Warto podkreślić, że impreza została dofinansowana przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
Niech ten wyjątkowy sukces naszych zawodników będzie inspiracją dla wszystkich, aby nieustannie dążyć do osiągania swoich marzeń. Gratulacje jeszcze raz dla Karoliny i Damiana Horteckich!