Rozgrywki na szczytach, IV Deblowe Mistrzostwa Polski w SHOWDOWN 2023

Zakończyły się IV Deblowe Mistrzostwa Polski w Showdown, które odbywały się w dniach 11-15 maja 2023 w malowniczej miejscowości Boguszów-Gorce, w Hotelu Piotr SPA&Wellness i Restauracji Magdalenka. To niezwykłe wydarzenie przyciągnęło uwagę pasjonatów sportu ze wszystkich zakątków Polski. W tegorocznych zawodach klub SMP Chorzów reprezentowali: Sławek Cywka i Marek Deptuła.
Dla Marka Deptuły był to pierwszy turniej tego typu, a mimo to świetnie się spisał. Chłopakom udało się zająć 13. miejsce, co jest godnym uznania osiągnięciem. Warto jednak zaznaczyć, że nie było to nasze najlepsze miejsce, gdyż dwa lata temu, wraz z Mariuszem Miszudą, udało nam się zdobyć jeszcze wyższą pozycję. Niemniej jednak, w tym roku naszym głównym celem było po prostu wzięcie udziału, a udało nam się nawet wygrać aż 2 mecze. Turniej obfitował w wiele niespodzianek, z których największą było osiągnięcie trzeciego miejsca przez drużynę z Wałbrzycha, w składzie z Weroniką Wall i Adamem Wołczyńskim.
W zawodach wzięło udział łącznie 15 zespołów z całej Polski, reprezentujących różne kluby. Oprócz Chorzowa i Częstochowy, które wystawiły po jednej drużynie, pozostałe kluby zgłosiły przynajmniej dwie, a nawet trzy drużyny. Na podium tegorocznych mistrzostw Polski stanęły zespoły z Wrocławia i Przemyśla.
Turniej został rozegrany w formie grupowej. Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansowały do dalszych rozgrywek, natomiast zespoły zajmujące trzecie miejsca walczyły o miejsca 9-12, a czwarte miejsca rywalizowały o miejsca 13-15. Niestety, nasza drużyna przegrała wszystkie mecze w pierwszej grupie, jednakże pokazaliśmy świetne umiejętności i determinację.
Warto wspomnieć, że mecz z Lublinem był bardzo wyrównany, a prawie udało nam się wygrać seta. Niestety, dziewczyny z Przemyśla okazały się zbyt silne dla naszej drużyny. Jednakże, udało nam się pokonać drużynę z Częstochowy rezultatem 2:1 oraz z Wałbrzychem 3, gdzie odnieśliśmy zwycięstwo 2:0.

Oto pierwsza trójka tegorocznych IV Deblowych Mistrzostw Polski w Showdown:

  1. Kisiel Krystian Słoninka Adrian UKS Niewidomych Sprint Wrocław
  2. Knaź Przemysław Sobiło Krzysztof Podkarpacie Przemyśl
  3. Wall Weronika Wołczyński Adam DoSAN Wałbrzych

Mistrzostwa z pewnością można uznać za udane, a wszyscy uczestnicy zasługują na gratulacje za zajęte miejsca. Klub SMP Chorzów jest zadowolony z wyników i ma nadzieję, że w przyszłym roku uda się wystawić przynajmniej dwie drużyny. To kolejny krok w rozwoju tej popularnej dyscypliny sportowej w Polsce. Wielkie brawa dla wszystkich zawodników za ich zaangażowanie i umiejętności, które zaprezentowali podczas mistrzostw.

Organizatorem zawodów było Stowarzyszenie CROSS, dzięki dofinansowaniu z Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz PFRON – Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Sponsorem mistrzostw były Wałbrzyskie Zakłady Koksownicze „Victoria” S.A.