Jesteśmy już po kolejnym turnieju! Klub SMP Chorzów na Mistrzostwach Polski w Showdown 2023

W dniach od 9 do 13 listopada 2023 roku w Świdniku odbyły się finały mistrzostw Polski w Showdown. Klub SMP Chorzów reprezentowało aż dwóch zawodników, Miszuda Mariusz i Cywka Sławomir. To był dla nich moment prawdy, ponieważ po raz pierwszy stanęli do rywalizacji z najlepszymi w kraju. Sukces naszych sportowców jest tym bardziej imponujący, biorąc pod uwagę, że w tegorocznych mistrzostwach udział wzięło tylko 16 zawodników, w przeciwieństwie do poprzednich lat, gdzie liczba ta wynosiła 20. Mariusz wywalczył bezpośredni awans, a sławek dostał się do mistrzostw jako rezerwowy. Celem naszych zawodników było wygrać chociaż jeden mecz. No i stało się Pokonali jednego zawodnika i to w dodatku tego samego. Sławek miał więcej szczęścia bo trafił na niego w grupie i dzięki temu zajął ostatecznie 12 miejsce, a Mariusz mimo zaciętej walki, uplasował się na 14 pozycji.
Dla naszych zawodników był to nie tylko sportowy triumf, ale także ogromne osiągnięcie osobiste. Tym bardziej, że dla obu panów były to debiutanckie występy na tak prestiżowych zawodach jak Mistrzostwa Polski. To jest największy sukces naszych zawodników, a dodać trzeba że poziom showdowna w Polsce sukcesywnie wzrasta. To dowód na ich ogromny potencjał i zaangażowanie w rozwijanie swoich umiejętności.
Chcielibyśmy wyrazić serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy wspierali naszych zawodników podczas tej przygody. Wasze wsparcie, dobre słowa i motywacja były niezastąpione. To wydarzenie potwierdza, że warto poświęcać czas na takie chwile i cieszyć się nimi. Gratulujemy naszym zawodnikom i życzymy im jeszcze więcej sukcesów w przyszłości!