Letni turniej SHOWDOWN nie tylko dla niewidomych 2023, już za nami!

W Sobotę ósmego Lipca 2023 r. odbył się już piętnasty turniej z Cyklu Showdown Nie Tylko Dla niewidomych i drugi w formule wiosna, lato, Jesień, zima. Turniej też był wyjątkowy pod tym względem, że Na turnieju po raz pierwszy pojawiła się ekipa z Regionalnej telewizji TVP3 Katowice. Impreza odbyła się po raz kolejny w Domu Śląskim w Katowicach. Tym razem frekwencja przewyższyła nasze oczekiwania. Już kilka dni po ogłoszeniu zapisów do turnieju mieliśmy komplet uczestników. A wszystko to za sprawą ekipy z Krakowa, którzy w Pięcioosobowym składzie zaszczycili nasz turniej.
Turniej rozegrany był metodą skróconych setów – to jest do siedmiu punktów bez względu na wynik.
Z racji dużej ilości zawodników, trzeba było turniej rozgrywać metodą eliminacji. Jak się ma jeden dzień na rozegranie turnieju to trzeba się nagimnastykować. Ale mimo wszystko się udało. Faworyci nie zawiedli i W finale Paweł ograł po zaciętym boju Daniela.
Należy tu również podkreślić czwarte miejsce Piotra z Krakowa oraz Katarzyny Z., która zadebiutowała na turnieju i zdobyła szanowne jedenaste miejsce spośród osiemnastu zawodników.
Mecze były bardzo zacięte i czasami o miejscu w ostatecznym rozrachunku decydował jeden punkt. To dowodzi, jak niesamowicie zacięta była rywalizacja i jak wiele emocji przyniosły zawody.
Mamy nadzieje, że w przyszłości uda nam się wypracować sposób , żeby turniej odbywał się co najmniej 2 dni. Również liczymy na częstsze odwiedziny mediów, które pomogą w promocji i relacjonowaniu tych wyjątkowych rozgrywek.
Na zakończenie chcielibyśmy serdecznie podziękować Katarzynie Raczyńskiej z Olsztyna za ufundowanie nagród dla wszystkich zawodników.

Wielki finał

Wyniki XV turnieju 2/2023

„Showdown – nie tylko dla niewidomych”
Turniej rozegrany metodą skróconych setów.

 

L. p Imię i Nazwisko Pkt
1 Ejzemberg Paweł 18
2 Kuźniar Daniel 17
3 Pietruszyńska Katarzyna 16
4 Niesyczyński Piotr 15
5 Krupa Paulina 14
6 Miszuda Mariusz 13
7 Tokarska Ilona 12
8 Raczyńska Katarzyna 11
9 Górak Witold 10
10 Woźniak Marta 9
11 Zawodnik Katarzyna 8
12 Kałka Krzysztof 7
13 Zastępski Łukasz 6
14 Kowal Agnieszka 5
15 Szczepaniak Mariusz 4
16 Wawoczny Monika 3
17 Zaborowski Mateusz 2
18 Cywka Sławomir 1