Konferencja naukowa „Większa wiedza – większa tolerancja”

Na obrazku widać mężczyznę, który stoi przy stole do gry SHOWDOWN, podczas wyjaśniania zasad tej gry osobom zainteresowanym.
Większa wiedza większa tolerancja
Konferencja naukowa „Większa wiedza – większa tolerancja” zorganizowana została przez Powiat Bieruńsko-Lędziński i odbyła się 8 maja 2023 roku w Centrum Usług Społecznych w Lędzinach pod patronatem Sekretarza Stanu w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej Stanisława Szweda. Była to druga edycja tego ważnego wydarzenia, które miało na celu propagowanie idei tolerancji i równości wśród ludzi. Konferencję otworzył starosta Bernard Bednorz. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele samorządów różnych szczebli, radni powiatowi oraz reprezentanci instytucji i stowarzyszeń działających na rzecz osób z niepełnosprawnościami. W trakcie konferencji prezes Mariusz Miszuda i wiceprezes Sławomir Cywka ze Stowarzyszenia W LABIRYNCIE podzielili się swoją wiedzą na temat gry SHOWDOWN oraz innych dyscyplin sportowych dostępnych dla osób niepełnosprawnych. Ich prezentacja skupiała się na możliwościach, jakie oferuje ten sport oraz jak poprzez aktywność fizyczną i rywalizację można pokonywać bariery i wyzwania związane z niepełnosprawnością. W ramach konferencji każdy uczestnik miał możliwość spróbowania swoich sił i zagrał w SHOWDOWN, co stanowiło jeden z głównych punktów programu. Gra ta nie tylko dostarczała emocji i radości, ale również ukazywała, jak sport może być dostępny dla wszystkich, niezależnie od indywidualnych ograniczeń.
Całe wydarzenie było prowadzone przez redaktor Beatę Tomanek z Radia Katowice, która umiejętnie przekazywała informacje oraz moderowała dyskusje podczas paneli i prezentacji.