VIII DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA POLSKI W SHOWDOWN 2023 – SĘKOCIN STARY

Na obrazku widoczny jest stół, przy którym kapitan drużyny pochyla się podczas gry. W dalszym planie dostrzec można sędziego.
Mariusz podczas gry SHOWDOWN
W dniach 13-16 kwietnia 2023 r. odbyły się w Sękocinie Starym pod Warszawą Drużynowe Mistrzostwa Polski w SHOWDOWN. W turnieju udział wzięło 10 drużyn z całego kraju. w tym debiutująca „ekipa” z Krakowa. Podczas odprawy technicznej oraz otwarcia Mistrzostw, uczczono minutą ciszy pamięć Łukasza Byczkowskiego, znakomitego zawodnika klubu Sprint Wrocław oraz reprezentanta Polskiej Kadry Showdown. Łukasz „Byku”, był nie tylko utalentowanym sportowcem, lecz także wyjątkową osobą o serdecznej i pomocnej naturze, zawsze grającym fair. W związku z tym, trener Kadry Showdown – Szymon Borkowski oraz koordynatorzy imprez, zdecydowali się na wprowadzenie specjalnej nagrody Fair Play imienia Łukasza „Byka” Byczkowskiego. Nagroda ta będzie regularnie przyznawana podczas finału Indywidualnych Mistrzostw Polski w Showdown. Po raz pierwszy statuetkę otrzymała drużyna Sprintu Wrocław, za wsparcie i trwanie przy Łukaszu do końca.
W trakcie turnieju każda z drużyn rozegrała łącznie dziewięć meczy, a rywalizacja odbyła się w formacie każdy z każdym. W tym roku drużyna klubu SMP Chorzów składała się z Kapitana Mariusza, Ilony, Marka i Tomka, z powodu problemów zdrowotnych Sławek nie mógł wziąć udziału w zawodach. Mimo to, wciąż udzielał nam wsparcia zdalnie, pomagając Mariuszowi ustalać taktykę na kolejne mecze. Pierwszego dnia mieliśmy do czynienia z drużynami z górnej półki, takimi jak Wrocław, Przemyśl, Lublin i Bydgoszcz. Byłoby to sensacją, gdybyśmy któregoś z nich pokonali. Jesteśmy zadowoleni, że nikt nie zdołał nas ograć do zera, chociaż zdarzało się, że przegrywaliśmy nawet w ten sposób na innych turniejach.
Drugiego dnia rozpoczęła się pełna walka. Udało nam się pokonać Częstochowę dość wysoko, więc myśleliśmy, że naszym celem, jakim było zajęcie co najmniej ósmego miejsca, udało nam się osiągnąć. Jednakże, okazało się to mylne, gdyż w następnej rundzie przegraliśmy z drużyną z Krakowa, mimo zaciętej walki. Składamy gratulacje drużynie z Krakowa i mamy nadzieję, że nasze przyszłe mecze będą równie emocjonujące. Pozostałe mecze przegraliśmy z drużynami z Olsztyna, Słupska i Wałbrzycha. Przy okazji chcielibyśmy pogratulować drużynie z Wałbrzycha wygranej tzw. w drugiej lidze. Mimo, że w sumie osiągnęliśmy swój cel minimum, zajmując ostatecznie ósme miejsce, to kilka małych punktów mniej i moglibyśmy znaleźć się na końcu stawki. Ogólnie jesteśmy zadowoleni, bo nie obyło się bez niespodzianek i fajnie jest jak się zdobywa jakieś miejsce po zaciętej walce, wtedy czujemy się bardziej drużyną.
Turniej był nie tylko okazją do rywalizacji i pokazywania swoich umiejętności, ale również do integracji i wymiany doświadczeń między zawodnikami z różnych klubów. Gratulujemy wszystkim drużynom, które wzięły udział w mistrzostwach i życzymy im dalszych sukcesów na przyszłość.

Wyniki VIII Drużynowych Mistrzostw Polski w Showdown

1. Sprint Wrocław
2. Przemyski Klub „Podkarpacie” Przemyśl
3. Integracyjny Klub Aktywnej Rehabilitacji i Sportu Niewidomych „Ikar” Lublin
4. KSN Łuczniczka Bydgoszcz
5. „DoSAN” Wałbrzych Akustycznie
6. Integracyjny Klub Sportowy ZRYW Słupsk
7. Olsztyński Klub Sportowy „Warmia i Mazury” Olsztyn
8. SMP Chorzów
9. „Lajkonik” Kraków
10. Klub „Jutrzenka” Stowarzyszenie niewidomych i słabowidzących Częstochowa

Imprezę dofinansowano ze środków PFRON – Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. Organizatorem było Stowarzyszenie CROSS.