II Gala W LABIRYNCIE 2023 – podsumowania i wyróżnienia

Zdjęcie przedstawia dwóch mężczyzn w sali konferencyjnej. Od lewej: Sławek i Mariusz.W sobotę 25 listopada br. o godzinie 13:00 w Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul Mikołaja Kopernika 14 w Katowicach odbyła się gala podsumowująca rok 2023 w Stowarzyszeniu na Rzecz Niepełnosprawnych „W Labiryncie” oraz klubu SMP Chorzów.
Uroczysta gala była okazją do podsumowań osiągnięć i wspaniałych sukcesów sportowych wielu naszych zawodników. Kończący się rok jest dla nas bardzo obfity pod tym kątem. Podczas gali uchonorowaliśmy zawodniczki i zawodników za szczególne osiągnięcia:

– Karolina i Damian Horteccy – Biegi.
Damian Hortecki zdobył złoto, a Karolina Hortecka srebro w biegach górskich, a także powtórzyli ten sukces w biegach przełajowych.

– Sławomir Kurzyński, Patryk Hyla, Tomasz Doleglo – Strzelectwo laserowe.
W kategorii „Karabin laserowy” zajęliśmy zaszczytne drugie miejsce z imponującym wynikiem 707,3!
W kategorii „Pistolet laserowy” nasza drużyna stanęła na najwyższym podium, zajmując pierwsze miejsce z fenomenalnym wynikiem 475,4!
W kategorii „Laser dwubój” także zdobyliśmy pierwsze miejsce, osiągając wynik 1182,7!

– Beata Michalec z przewodniczką w tandemie Natalią Lis – Nordic Walking.
W kategorii B1 kobiet: Beata Michalec z czasem 37 min 50 sek zawał 2 miejsce.

– Grzegorz Służałek – Judo.
1. miejsce w kategorii osób niedowidzących na Otwartych Mistrzostwach Polski w Judo Osób z Niepełnosprawnościami-Europejskim Festiwalu Judo!

– Ilona Tokarska, Marek Deptuła, Patryk Hyla za zaangażowanie w dyscyplinę Showdown.

Na szczególną uwagę zasługuje również fakt, iż Mariusz Miszuda oraz Sławomir Cywka w tym roku po raz pierwszy w historii ich przygody z showdownem znaleźli się w pierwszej 16 w Polsce.

  • Sławomir Cywka zajął 12 miejsce w Polsce,
  • Mariusz Miszuda zajął 14 miejsce w Polsce.

W tym roku nasze Stowarzyszenie zrealizowało/realizuje kilka ciekawych projektów m.in:

  • „W tandemie raźniej – nordic walking bez granic” – szkolenie z zakresu techniki marszu w tandemie nordic walking. niniejszy projekt został sfinansowany z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego,
  • „Nowoczesne technologie szansą na niezależność’ – szkolenie z zakresu obsługi komputera współfinansowany ze środków PFRON,
  • Ogólnopolski turniej Puchar Śląska Showdown nie tylko dla niewidomych dofinansowany z budżetu Województwa Śląskiego.

Mamy nadzieję że nowy 2024 rok będzie równie dobry jak ten. Gala poza podsumowaniem dokonań, wszelkiej działalności była okazją do rozmów, wymianą doświadczeń, wskazaniem rozwiązań i kierunków na przyszłość.
Zdjęcie przedstawia dwóch uśmiechniętych mężczyzn. Jeden z nich odbiera nagrodę.Na zdjęciu widzimy trzech uśmiechniętych mężczyzn stojących obok siebie: Sławek, Mariusz i Grzegorz.Na zdjęciu widać trzy uśmiechnięte osoby. Kobieta o blond włosach, odwrócona tyłem do kamery, odbiera prezent zapakowany w brązowy papier z białą wstążką.Na zdjęciu widać trzy osoby. Para, mężczyzna i kobieta, przytulają się do siebie. Kobieta trzyma w ręku nagrodę. Trzecia osoba, mężczyzna, stoi obok, patrząc na nich trzymając rękę na ramieniu kobiety.