DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA POLSKI W SHOWDOWN – USTKA 2022

Cała drużyna SMP Chorzów przy stole. Ujęcie z daleka z całym stołem.W dniach 21-25.04.2022 r. w Ustce odbyły się drużynowe mistrzostwa polski w Showdown. Po raz pierwszy w historii klub SMP wystawił pełną drużynę. W skład drużyny może wejść maksymalnie sześć osób, w tym muszą być zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Nasi zawodnicy pojechali po doświadczenie. Dlatego, że mieliśmy tylko trzy osoby: Mariusz, Sławek i Tomek, które kiedykolwiek brały udział w tego typu zawodach. Ponad to mieliśmy dwie dziewczyny: Kamilę i Ilonę, które po raz pierwszy pojechały na turniej w showdown.
W mistrzostwach Brało udział 9 zespołów, a to dlatego, że każdy klub mógł wystawić tylko jedną drużynę. Można powiedzieć, że na podium nie było niespodzianek. Miejsca kolejne zajęły drużyny z odpowiednim potencjałem. I tak:

1Wrocław,
2.Przemyśl.
3.Lublin.
Czwarte miejsce też słusznie zajęła drużyna z Bydgoszczy. A potem się zaczęło.
5 miejsce zajęła drużyna z Olsztyna (gratulujemy), zaledwie z trzema punktami Następnie aż trzy drużyny miały po 2 punkty – musimy z dumą powiedzieć, że i my byliśmy w tym gronie. Niestety małymi punktami znaleźliśmy się dopiero na 8 miejscu, Zaraz za Słupskiem i Wałbrzychem. Za nami z jednym punktem była Częstochowa, ale nie można powiedzieć, że odstawali jakoś poziomem od pozostałych z dolnej części tabeli. Zadecydowała raczej predyspozycja na ten moment.
Podsumowując: Jechaliśmy po doświadczenie, a udało nam się zdobyć aż 2 punkty. Może i dobrze, że nie zajęliśmy np. 5 miejsca, co było możliwe, bo obroślibyśmy w piórka. A tak wiemy, że trzeba pracować, aby w pełni wykorzystać swoje szanse.