Sztuki walki i niepełnosprawność – to nie musi się wykluczać.Może się wydawać, że niepełnosprawność uniemożliwia zawodowe uprawianie sportu, że sporty walki i niepełnosprawność nie idą w parze. Nie mogą.
Możliwe, że i my uznalibyśmy to połączenie za niedorzeczne, ale mamy dowód, że takim nie jest. Nasz zawodnik jest tego najlepszym przykładem, a jego osiągnięcia, to coś czemu nie można zaprzeczyć. I mimo, że judo osób z niepełnosprawnością, jak każda dyscyplina sportu paraolimpijskiego, jest niedoceniane i nieinwestowane, jako że zbyt mało popularne wśród ogółu zainteresowanych sportami walki jako takimi, to My nie możemy się nie chwalić.
Naszym obowiązkiem jest to robić, tym bardziej, że nasz zawodnik Grzegorz Służałek do niedawna mógł jedynie pomarzyć o rozwoju sportowym takim, na jaki mogą sobie pozwolić zawodnicy trenujący judo z innych krajów europejskich. Trenując wiele lat, Grzegorz mógł rywalizować jedynie na krajowym „podwórku”. Tak było aż do 2018 roku, kiedy pojechał na pierwsze zawody w randze międzynarodowej.
Ostatnio Grzegorz udowodnił, że powołanie go do kadry narodowej i docenienie w ten sposób jego ciężkiej i długoletniej pracy, zdecydowanie nie było błędem, a nasz zawodnik w pełni na nią zasłużył.
Zrobił to, kiedy 04.10.2020 roku, pokonał pozostałych zawodników, zdobywając złoty medal VIII Mistrzostw Polski. Mistrzostwa odbyły się w Luboniu koło Poznania, a Grzegorz na co dzień trenujący w Klubie Sportowym „Budowlani Sosnowiec” oraz Stowarzyszenie „W Labiryncie”, ciesząc się z niezaprzeczalnego sukcesu Grzegorza, chcą jednocześnie pogratulować pozostałym 76 zawodnikom, podziękować trenerom i sponsorom i życzyć konkurentom wielu sukcesów sportowych w przyszłości.