Showdown na „Niewidzialnej Wystawie” w Warszawie

Podczas weekendu 20 i 21 października 2018 r. stowarzyszenie W Labiryncie miało zaszczyt gościć na Niewidzialnej Wystawie w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Białej Laski.
Niewidzialna Wystawa w Warszawie to miejsce, gdzie osoby widzące na godzinę stają się niewidome zwiedzając kilka całkowicie zaciemnionych pomieszczeń. Dzięki temu mogą się przekonać, jak funkcjonują niewidomi. Odkrywanie świata bez wzroku skłania gości wystawy do refleksji oraz wielu pytań.
Świetnie wpisaliśmy się w tę konwencję, przybliżając widzącym showdown. Nasi przedstawiciele –Mariusz i Sławek cierpliwie tłumaczyli gościom Niewidzialnej Wystawy zasady gry i odpowiadali na setki pytań. Podczas dziesięciu godzin każdego z dwóch dni stanowisko stowarzyszenia „W labiryncie” odwiedziło ponad 500 osób. Byli wśród nich zarówno dorośli, jak i dzieci. Prezentowaliśmy sprzęt do gry w showdown i przybliżaliśmy zaciekawionym słuchaczom arkana gry. Można było obejrzeć film przedstawiający rozgrywkę oraz rakietki, rękawice czy piłkę wypełnioną wydającymi dźwięk kuleczkami.
Dzięki uprzejmości dyrektor Niewidzialnej wystawy Pani Małgorzacie Szumowskiej, oraz koordynatorowi całego przedsięwzięcia Panu Łukaszowi
Słowikowi mieliśmy możliwość zorganizować zbiórkę Pieniężną na zakup profesjonalnego stołu do gry w Showdown. Goście Niewidzialnej Wystawy byli bardzo hojni – udało się zebrać aż 333 zł i 60 groszy. . Rozdawaliśmy także ulotki z informacjami o fundacji i numerem konta, na które można wpłacać pieniądze przeznaczone na zakup stołu. Także i Ty możesz wesprzeć ten szczytny cel. Liczy się każda złotówka wpłacona na konto:
Stowarzyszenie na Rzecz Niepełnosprawnych „W Labiryncie”
Bank BGŻ BNP Paribas: 64 2030 0045 1110 0000 0409 1480
Z dopiskiem: Darowizna na stół
Dzięki temu podobnym akcjom coraz więcej ludzi w Polsce dowiaduje się o grze w showdown.
Na koniec chcieliśmy podziękować wszystkim przewodnikom oprowadzającym gości po wystawie, którzy włączyli się w naszą akcję zbiórkową i podczas oprowadzania gości, opowiadali również o naszej obecności, co przyczyniło się do jeszcze większego zainteresowania naszym stanowiskiem przez zwiedzających.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *