SHOWDOWN na Stadionie Śląskim – w ważnej sprawie

27 października na Stadionie Śląskim rozegrano mecz charytatywny Dziennikarze kontra Politycy na rzecz Ośrodka Wsparcia – Dziennego Domu Pobytu w Chorzowie, który zakończył się wynikiem 6:1 dla Dziennikarzy.
W ośrodku opiekę, pomoc i wsparcie znajdują dorośli z niepełnosprawnością intelektualną oraz ich rodziny. Celem wydarzenia była z jednej strony doraźna pomoc dla chorzowskiej placówki, która regularnie boryka się z problemami finansowymi, ale też zwrócenie uwagi na konieczność reformy systemu wsparcia dla dorosłych niepełnosprawnych i ich rodzin.

Wydarzenie zorganizowało Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną – Koło w Chorzowie, partnerami byli Urząd Marszałkowski województwa śląskiego, Stadion Śląski oraz Onet.”
Stowarzyszenie W Labiryncie również brało udział w tym wydarzeniu. Reprezentowało nas na Stadionie Śląskim aż czworo członków: Monika, Mariusz, Darek i Sławek. Pokazywaliśmy wszystkim chętnym grę w Showdown oraz rozdawaliśmy ulotki informujące o działalności naszego stowarzyszenia. Było duże zainteresowanie pomimo, że grała głośna muzyka. Było to bardzo ciekawe doświadczenie i nie zapomniane wrażenia nie tylko dla początkujących graczy, ale i dla obytych z tą grą zawodników również. Najmłodszy uczestnik miał 4 lata. Przychodziły dzieci grać z rodzicami, młodzież i dorośli. Mamy nadzieję, że dzięki naszym działaniom, też przyczyniliśmy się do zbiórki Na dorosłe dzieci.
O tym, że warto pomagać wiedzieliśmy od dawna, ale, że to dobro wraca i to tak szybko to przekonaliśmy się dopiero W sobotę po zakończonej zbiórce. Pod czas odwożenia stołu do klubu Sławek poopowiadał trochę o naszych działaniach. Między innymi mówił, że zbieramy na profesjonalny stół czeski do tej gry i jakie było jego zaskoczenie, jak jeden z wolontariuszy wręczył mu 100 złotych na ten cel. Dzięki temu nasza suma na stół do gry w Showdown powiększyła się o kolejne 100 złotych i mamy już w sumie uzbierane na ten cel 1245 zł i 60 groszy.
Jeszcze raz bardzo dziękujemy za ten dar i Zapraszamy wszystkich chętnych do dalszego wsparcia nas.
Na koniec, chcieliśmy pogratulować wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania akcji na Stadionie Śląskim z tak wielkim rozmachem, a w szczególności: Pani Aleksandrze Chromik, która Była głównym motorem napędowym całej tej akcji, oraz: Polskiemu Stowarzyszeniu na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną – Koło w Chorzowie, oraz partnerom urzędowi Marszałkowskiemu województwa śląskiego, Stadionowi Śląskiemu oraz portalowi Onet.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *