Zapraszamy na webinar 3 – „Alternatywa tekstowa – elementy graficzne i nie tylko”

Plakat webinar 3 Dobre praktyki w dostępności cyfrowejSerdecznie zapraszamy na kolejny wykład otwarty 16.05.2020 r. (sobota) w cyklu „Dobre praktyki w dostępności cyfrowej”. Tym razem uczestnicy zapoznają się z zasadami dodawania tekstu alternatywnego do elementów takich jak zdjęcia, grafiki, ikony, diagramy, itp. Ponadto w trakcie spotkania wykładowca zaprezentuje w jaki sposób można sprawdzać obecność tekstu alternatywnego w atrybucie alt oraz strategie dodawania. Spotkanie jest adresowane do koordynatorów dostępności, redaktorów treści, osób przygotowujących dokumenty cyfrowe i wszystkich, którzy chcą wdrożyć dobre praktyki zgodnie z obowiązującą Ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych z 4 kwietnia 2019r.
Przyjdź, posłuchaj i zastosuj 😉 16 maja 2020 o godz. 16:00 wykład otwarty „Alternatywa tekstowa – elementy graficzne i nie tylko”, prowadzenie dr Izabela Mrochen.
Wykład prowadzony jest na komunikatorze ZOOM, a szczegóły szkolenia można znaleźć klikając w poniższy link:Zobacz program trzeciego webinaru DDC

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *