Wiosna zapasem – Nordic Walking w Parku Śląskim

Grafika przedstawia 2 zdjęcia. Zdjęcie 1: 4 uczestników spotkania "Wiosna zapasem" stoi w Parku Śląskim w Chorzowie. Zdjęcie 2: 2 uczestników wykonuje ćwiczenia z kijkami nordic-walking przez wyruszeniem w trasę.W zdrowym ciele zdrowy duch.
Nordic Walking – forma rekreacji polegająca na marszach ze specjalnymi kijami. W porównaniu do zwyczajnego marszu, nordic walking angażuje stosowanie siły do kijków z obu stron. Z tego powodu osoby go uprawiające angażują więcej partii mięśni, chociaż mniej intensywnie Mięśnie (m.in. Klatki piersiowej, tricepsy, bicepsy, ramion i brzucha) są również inaczej stymulowane niż w zwykłym marszu. To prowadzi do większego ich wzmocnienia niż przy zwyczajnym chodzeniu czy joggingu. Szczególnie:
• rozwija się siła i wytrzymałość ramion,
• łatwość wchodzenia na wzgórza,
• spala się więcej kalorii niż przy normalnym chodzeniu,
• zwiększa się stabilność przy chodzeniu z kijkami,
• redukuje nacisk na piszczele, kolana, biodra i plecy, co daje korzyści dla osób ze słabszymi stawami i nie dość silnymi mięśniami,
• odciążone są stawy, co jest szczególnie ważne dla osób starszych.
Nordic walking można uprawiać bez względu na wiek czy kondycję, zarówno nad morzem, w lesie, parku oraz w górach – przez cały rok.
Na pierwszym planie Mariusz idzie szybkim krokiem po parkowej alejce prowadzony za pomocą tyczek przez Bernadetę. W tle Sławek przypięty uprzężą podąża za Krzysztofem.W związku z tym 13.03.2020 r. (piątek) o godzinie 14:00 w Parku Śląskim w Chorzowie rozpoczęliśmy cykl spotkań nordic walking w ramach sekcji klubu SMP Chorzów. W spotkaniu uczestniczyły osoby niedowidzące jak i niewidome. Po kilkuminutowej rozgrzewce przy popularnej „żyrafie” i osprzętowieniu wyruszyliśmy na trasę po Parku Śląskim. Przeszliśmy ok 11,5 km w słonecznym dniu gdy już wiosna Zapasem i wszystko budzi się do życia.
Zapraszamy na kolejne wydarzenia nordic walking z SMP Chorzów!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *