W tandemie raźniej – Nordic Walking bez granic: Integracja osób niewidomych

u góry napis: W grupie zawsze raźniej! Pod spodem zrzut ekranu: Maszerujące trzy grupy dwuosobowe w sumie sześć maszerujących osób.
Nordic Walking w tandemie
Czy osoby niewidome mogą uprawiać Nordic Walking? To pytanie było tematem naszego najnowszego filmu, który powstał w odpowiedzi na rosnące zainteresowanie aktywnością fizyczną osób z różnymi niepełnosprawnościami. W dniach od 12 do 14 czerwca 2023 roku w malowniczej miejscowości Wisła, 10 członków Stowarzyszenia „W LABIRYNCIE” wraz z przewodnikami wzięło udział w projekcie „W tandemie raźniej – Nordic Walking bez granic”, który miał na celu udzielenie odpowiedzi na to pytanie. Projekt ten nie tylko skupiał się na naukach prawidłowej techniki chodzenia w ramach Nordic Walking przy użyciu specjalnych uprzęży, umożliwiających bezpieczne uprawianie tej aktywności, ale przede wszystkim promował integrację i aktywność osób niewidomych i słabowidzących. Inicjatywa została współfinansowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, co dowodzi, że istnieje coraz większe zrozumienie i wsparcie dla takich projektów.
Podczas trzech intensywnych dni treningów i spacerów w przyjemnym otoczeniu przyrody, uczestnicy mieli okazję nie tylko rozwijać swoje umiejętności w Nordic Walking, ale również wzajemnie się wspierać i dzielić swoimi doświadczeniami.
Kluczem do sukcesu tego projektu było wykorzystanie odpowiednich technik oraz dostosowanie sprzętu do indywidualnych potrzeb uczestników.
Nordic Walking okazał się nie tylko doskonałą formą aktywności fizycznej, ale także sposobem na rozwijanie pewności siebie i budowanie relacji społecznych.
Nasza ekipa filmowa towarzyszyła uczestnikom podczas ich przygody, dokumentując każdy krok na ich niezwykłej drodze.
Dołączcie do nas i zobaczcie, jak Nordic Walking staje się nie tylko formą aktywności fizycznej.