V turniej Showdown nie tylko dla Niewidomych

W sobotę 25.08.2018 r. w Atrium Plejada w Bytomiu odbył się wyjątkowy turniej z cyklu Showdown Nie Tylko Dla Niewidomych”, w którym nasze Stowarzyszenie „W Labiryncie” brało czynny udział. Tu przy okazji chcieliśmy podziękować Pani Joannie Placie, dyrektorce Atrium Plejada oraz Panu Michałowi Napierale, Prezesowi Klubu sportowego 3S Polonia Bytom, bez których ta impreza by się nie udała.
Turniej miał charakter otwarty: mógł w nim wystąpić każdy, kto tylko chciał. Wystąpiło dziesięciu zawodników, w tym jedna osoba widząca. Zawody odbyły się systemem dwurundowym: to jest pierwsza runda odbywała się według rankingu, kto zdobył w poprzednich turniejach najwięcej punktów, grał z tym kto miał ich najmniej, drugi z przedostatnim i tak dalej. Niespodzianek w tej rundzie nie było, faworyci nie zawiedli i powygrywali swoje mecze.
W tej rundzie zagrali:
• Cywka Sławomir – Kaczor Natalia 12 – 0, 12 – 4
• Szymonik Angelika – Wierzbicki Mikołaj 11 – 5, 11 – 0
• Miszuda Mariusz – Leder Julia 11 – 8, 11 – 1
• Rogalski Przemysław – Zarzecki Dariusz 12 – 6, 12 – 6
• Zarzecka Wioleta – Kuźniar Daniel 2 – 11, 5 – 12

Mariusz podczas gry w Showdown

Druga runda polegała natomiast na losowaniu zawodników. W pustych zaklejonych kopertach była karteczka z numerem, imieniem i nazwiskiem zawodnika. Sierotka Agnieszka losowała poszczególne pary. Nikt nie wiedział kto się komu trafi. Wylosowano następujące pary:
• Zarzecka Wioleta – Cywka Sławomir 3 – 11, 8 – 11
• Zarzecki Dariusz – Kaczor Natalia 13 – 10, 0 – 12, 6 – 11
• Szymonik Angelika – Miszuda Mariusz 6 – 11, 12 – 6, 10 – 12
• Rogalski Przemysław – Kuźniar Daniel 4 – 11, 9 – 12
• Leder Julia – Wierzbicki Mikołaj 11 – 0, 12 – 3
Jak widać z powyższej tabeli warto zwrócić uwagę na dwa pojedynki, Natalii z Darkiem trzy setówka i Mariusza z Angeliką. Dla Juli był to dopiero drugi turniej w życiu, co będzie, jak zacznie trenować z większą intensywnością? 🙂
Mariusz natomiast przeszedł samego siebie, bo nie dość, że pokonał Angelikę w grupie, to później jeszcze w trzy setowym trwającym prawie godzinę pojedynku pokonał Sławka. Ale potem wszystko wróciło do normy Angelika pokazała klasę i odegrała się na Mariuszu w finale, a Daniel w starciu o trzecie miejsce wygrał ze Sławkiem.

Podium

Co najważniejsze w tym turnieju w przerwach między meczami był pokaz gry w Showdown dla kibiców, wielu osobom się ta gra spodobała i wyrazili chęć trenowania w klubie 3 s Polonia bytom w Miechowicach.Turniej był bardzo udany. Wręczono puchar za pierwsze miejsce, oraz medale za podium. Pozostali zawodnicy dostali pamiątkowe dyplomy. Wszyscy zawodnicy otrzymali drobne upominki ufundowane przez Panią dyrektor Atrium Plejada w Bytomiu. Mamy w planie zorganizowanie kolejnych tego typu turniejów, gdyż widzimy, że są potrzebne i cieszą się wielkim zainteresowaniem wśród kibiców.Ceremonia wręczenia nagród – V turniej z cyklu Showdown nie tylko dla Niewidomych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *