Wiosenny turniej SHOWDOWN nie tylko dla niewidomych 2023, już za nami!

Paweł przy stole podczas gry w SHOWDOWN
Pawel przy stole podczas gry w SHOWDOWN
WIOSENNY turniej z cyklu „SHOWDOWN NIE TYLKO DLA NIEWIDOMYCH” to pierwszy w tym roku a już XIV ogólnopolski turniej organizowany przez Stowarzyszenie W LABIRYNCIE oraz Klub Sportowy SMP Chorzów. Zawody odbyły się w sobotę 25 marca 2023 r. w DOM ŚLĄSKI w Katowicach. W turnieju wzięło udział 15 zawodników/zawodniczek z całej Polski. Turniej po raz pierwszy odbył się w formule Wiosna, lato, Jesień Zima, a nie jak dotychczas w co miesięcznym odstępie. Po wcześniejszych doświadczeniach uznaliśmy, że cykl w odstępie pór roku będzie bardziej korzystny dla wszystkich zainteresowanych stron.
Po nadto opracowaliśmy własny system rozgrywek, który nam się sprawdził i przychylnie został przyjęty przez uczestników turnieju.
Wracając do samego turnieju to działo się, i co najważniejsze były również niespodzianki.
Bardzo dużym i pozytywnym zaskoczeniem była Widząca Monika, Która różnicą małych punktów, bo w dużych był remis dostała się z drugiego miejsca do ósemki i tam walczyła jak równy z równym, udowadniając tym, że Showdown to nie jest dyscyplina zarezerwowana tylko dla Niewidomych i słabowidzących. Jeszcze żadna widząca osoba nie dotarła tak wysoko. Mamy nadzieje, że przykład Moniki zainspiruje innych widzących, którzy pójdą w jej ślady.
Do czwórki dostali się doświadczeni zawodnicy, ale droga do celu nie była taka prosta, czasami decydowały małe punkty. Faworyt Paweł nie zawiódł i dość gładko w finale pokonał Sławka 3 – 0, Ale za to wynagrodziła nam to walka o trzecie miejsce po Między Kasią i Przemkiem, Gdzie Przemek dopiero w Tie-breaku wygrał 3 – 2 i zajął III miejsce.
Na dole tabeli też się działo. Patrycja O 11 miejsce za pomocą bardzo subtelnych i delikatnych zagrywek niespodziewanie pokonała Tomka 2 – 1.
Jeszcze jedna rzecz jest warta uwagi. Udało nam się pozyskać sponsora:
Bistro Pan Kimbap z Krakowa, który ufundował nam drobny poczęstunek, oraz zafundował nagrody za pierwsze trzy miejsca. Bardzo dziękujemy i zapraszamy Inne podmioty również do współpracy.

3 miejsce: Przemysław Rogalski

Warto nadmienić i zwycięzca niniejszego turnieju pierwszy raz brał udział w naszym turnieju. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów sportowych.

Partnerami wydarzenia byli: DOM ŚLĄSKI oraz Bistro Pan Kimbap,
Kraków 30-504, ul. Kalwaryjska 17, Kuchnia Koreańska

Zobaczcie sami ten zacięty pojedynek!
Finał! SHOWDOWN nie tylko dla niewidomych WIOSNA 2023, mecz pomiędzy Paweł Ejzenberg, a Sławomir Cywka