Rzeszów na celowniku! Niewidomi widzą więcej

Wystartowaliśmy w tym roku z akcją „ZWIEDZANIE JEST FAJNE”. To cykl wyjazdów, podczas których będziemy mieli okazję lepiej poznać nasz kraj, jego zabytki, kulturę, sztukę, posmakować dań kuchni regionalnej, lepiej się poznać, zintegrować.
We wtorek 8 listopada wyruszyliśmy w kolejną podróż tym razem do Rzeszowa, gdzie postanowiliśmy zwiedzić Muzeum Dobranocek. To jedyna tego typu placówka w Polsce, posiadająca unikatowe zbiory związane z historią polskiej i zagranicznej animacji dla dzieci, począwszy od najstarszych wieczorynek emitowanych w I Programie Telewizji Polskiej.
Powstało dla zwiedzających w każdym wieku, dzięki pomysłowi Wojciecha Jamy – na bazie przekazanych przez niego w darze eksponatów.
W zbiorach znajdują się bezcenne eksponaty z realizacji filmów animowanych: oryginalne lalki filmowe, projekty, scenariusze, folie animacyjne.
Można tam spotkać m.in: Jacka i Agatkę, Reksia, Bolka i Lolka, Misia Uszatka, Colargola, Małego Pingwina Pik-Poka, Plastusia, Kota Filemona, Smerfy, Pszczółkę Maję, Wilka i Zająca oraz wiele innych postaci.

Niewątpliwie zwiedzanie Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie było ciekawą podróżą w czasie do wspomnień naszego dzieciństwa. Niewątpliwie to też udowadnia tezę że zwiedzanie jest fajne.👍