Ogólnopolskie zawody w NORDIC WALKING – Janików 2021

Zdjęcie przedstawia 3 osoby: Benie, Krzysztofa, Ilonę, którzy stoją przed linią startowąW dniach 3 – 5 września 2021 roku w Janikowie nad Smortawą odbyły się Ogólnopolskie zawody w Nordic Walking osób Niewidomych i Słabowidzących. Współorganizatorami było: stowarzyszenie GUIDE, stowarzyszenie Janików nad Smotrawą oraz nadleśnictwo Oława.
Celem zawodów było m.in. propagowanie nordic walking, jako dyscypliny sportu dostępnej dla osób z dysfunkcją narządu wzroku, doskonalenie techniki marszu nordic walking.
Zawodnicy, którzy zjechali z całej Polski m.in. z Wrocławia, Częstochowy, Bielska Białej rywalizowali z zawodach indywidualnych oraz drużynowych (drużyny składały się z trzech osób – kobiety i mężczyźni w dowolnej mieszanej konfiguracji z jednego klubu).
Nasz klub SMP Chorzów reprezentowali: Bernadeta Kozioł, Ilona Tokarska oraz Krzysztof Marciński.
Dostosowana trasa Janików o długości ok 5 km przebiega terenami lasów i pól na prawym brzegu Odry na północ od Oławy. Stanowi ona fragment pokaźnej liczby leśnych dróg i ścieżek Nadleśnictwa Oława. Większość z nich jest opisana i stanowią one atrakcję dla miłośników rekreacji i obcowania z przyrodą. Na terenach tych obywa się szereg imprez biegowych, nordic walking oraz imprez rekreacyjno – turystycznych w których mogą brać udział wszyscy bez względu na stopień zaawansowania i wytrenowania.
Baza noclegowa dla zawodników mieściła się w Ośrodku nad Rozlewiskiem w Leśnej wodzie koło Janikowa.

Wyniki naszych zawodników:

W kategorii B2 kobiet
Bernadeta Kozioł z czasem 44,18, zajęła 6 miejsce.
Ilona Tokarska z czasem 45,44, zajęła 7 miejsce.

W kategorii B2 mężczyzn
Krzysztof Marciński z czasem 44,01 zajął 7 miejsce.

W rywalizacji drużynowej nasi wspaniali zawodnicy zdobyli 6 lokatę z czasem 1 h, 14 min, 11 s.

SMP Chorzów – wciąż aktywny w działaniu bo sport jest naszą pasją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *