II Deblowe Mistrzostwa Polski Osób Niewidomych i Słabowidzących w SHOWDOWN

W dniach 12-16 sierpnia 2021 r. odbywały się II Deblowe Mistrzostwa Polski Osób Niewidomych i Słabowidzących w showdown. Tak jak w roku ubiegłym zawody odbywały się w gościnnych murach Hotelu Piotr w Boguszowie-Gorcach. Gra jak to na debel przystało odbywała się w parach. Na turniej zgłosiło się 14 drużyn z 9 klubów. Swoje reprezentacje wystawiły Kluby z Kłodzka, Lublina, Przemyśla, Słupska, Olsztyna, Bydgoszczy, Chorzowa, Wrocławia i Wałbrzycha.
Turniej podzielony był na dwie grupy w każdej walczyło po siedem drużyn. Pierwsze cztery drużyny wchodziły do ósemki, a pozostałe walczyły o miejsca 9 – 12.
Panowie z SMP Chorzów W składzie, Cywka Sławomir I miszuda Mariusz Walczyli w Grupie B.
W tym roku udało nam się wyjść z czwartego miejsca, ale trzeba przyznać, że mieliśmy trochę szczęścia, bo mecze były bardzo wyrównane. Trzy drużyny miały po tyle samo punktów, ale to my, a nie Wrocław przeszliśmy dalej. Większość meczów kończyła się 2 – 1 w setach i minimalną przewagą w każdym z nich. Oprócz nas do drugiej rundy dostał się też Wałbrzych, Wrocław 1, którzy potem okazali się mistrzami Polski i Bydgoszcz, z którą przegraliśmy w grupie.
W drugiej rundzie trafiliśmy na Wałbrzych znowu, Bydgoszcz 3 oraz Lublin 1 wszystko przegraliśmy i przyszło nam walczyć po raz drugi tym razem o honor z drużyną Bydgoszcz 1. Gdzie po bardzo zaciętym boju udało nam się wygrać ten mecz wynikiem 2 – 1. W ostatnim secie było 10 -10 i to my strzeliliśmy zwycięską bramkę.
Ostatecznie zajęliśmy 7 miejsce w II Deblowych Mistrzostwach Polski Osób Niewidomych i Słabowidzących w showdown.
Najbardziej jednak nie cieszy nas miejsce, pomimo, że był progres. W tamtym roku mieliśmy miejsce 11, ale wyrównana walka z większością drużyn, co pozwoli nam patrzeć z optymizmem na dalszy rozwój SHOWDOWN w Chorzowie.
Turniej odbył się dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz PFRON- Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Imprezę sponsorowali, Pan Zdzisław Sommerfeld, ZPC Śnieżka S.A. oraz UM w Wałbrzychu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *