Konkurs LODOŁAMACZE 2023 – Wyróżnienie dla Stowarzyszenia W LABIRYNCIE

Na zdjęciu widoczna jest drewniana statuetka. Jest to prostokątny kawałek drewna z metalową plakietką na dole. Plakietka ma złoty kolor i na niej jest wygrawerowany obrazek oraz napis "LODOLAMACZE".Dnia 27 września 2023 roku o godzinie 12:00, w Teatrze Korez w Katowicach, odbyła się Łódzka, Mazowiecka, Śląska, Świętokrzyska Regionalna Gala XVIII Edycji Konkursu LODOŁAMACZE 2023, będącego inicjatywą promującą działania na rzecz osób niepełnosprawnych. To ważne wydarzenie zgromadziło liczne osoby, organizacje i instytucje, które angażują się w promowanie dostępności, aktywizacji oraz innych aspektów życia osób z niepełnosprawnościami.
Na zdjęciu widoczni są dwaj mężczyźni na scenie. Jeden z nich trzyma certyfikat w ramce. Drugi mężczyzna trzyma słonecznik. Za nimi znajdują się roll-upy.W trakcie tegorocznej edycji konkursu, Stowarzyszenie W LABIRYNCIE, reprezentowane przez Mariusza Miszudę i Krzysztofa Marcińskiego, odebrało zaszczytną nagrodę w kategorii „Instytucja”. To ogromne wyróżnienie potwierdza ich nieustające zaangażowanie w tworzenie bardziej przyjaznego środowiska dla osób niepełnosprawnych. Co ważne, w kategorii tej zajęli zacne trzecie miejsce, co świadczy o wysokim poziomie konkurencji.
Na zdjęciu: certyfikat w ramce za otrzymane trzecie miejsce w konkursie "LODOŁAMACZE 2023".Popularność konkursu z roku na rok rośnie, do tegorocznej edycji zgłosiło się ponad 450 uczestników. Wśród Laureatów są instytucje kultury, jednostki samorządowe, organizacje pozarządowe i firmy likwidujące bariery dla osób niepełnosprawnych.
Warto też wspomnieć o ważnym wsparciu, jakie konkurs otrzymał od licznych instytucji i osób pełniących funkcje publiczne. Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawowali między innymi Tobiasz Adam Bocheński – Wojewoda Mazowiecki, Karol Młynarczyk – Wojewoda Łódzki, Jarosław Wieczorek – Wojewoda Śląski, Zbigniew Koniusz – Wojewoda Świętokrzyski oraz inni, którzy aktywnie wspierają ideę dostępności i integracji społecznej.
W trakcie uroczystej Gali dla laureatów mieliśmy okazję delektować się nie tylko ważnymi wydarzeniami, ale także muzyką. Zespół „Tepreson” Zbigniewa Tepera i Bartosza Mizery z tekstami poezji śpiewanej zachwycił wszystkich obecnych swoim występem.

Gala Finałowa Konkursu LODOŁAMACZE 2023

Gala Finałowa Konkursu LODOŁAMACZE 2023 odbyła się 12 października 2023 roku o godzinie 15:00 w Zamku Królewskim w Warszawie. To wyjątkowe wydarzenie zakończyło tegoroczną edycję konkursu, stwarzając niepowtarzalną okazję do uhonorowania firm, instytucji oraz organizacji, które wyjątkowo przyczyniły się do przełamywania stereotypów i uprzedzeń.
Laureatami konkursu Lodołamaczy zostali ci, którzy otwierają swoje serca i drzwi na potrzeby osób niepełnosprawnych, stwarzając im szanse na pracę i rozwój. W ich przedsiębiorstwach osoby z niepełnosprawnością nie tylko pracują, ale również aktywnie współtworzą sukces firmy.
Patronat honorowy nad Galą Finałową sprawowała Małżonka Prezydenta RP Pani Agata Kornhauser-Duda. Uroczystość była prowadzona przez znanego nam wszystkim dziennikarza, Zygmunta Chajzera.
Konkurs LODOŁAMACZE 2023 to wydarzenie, które wzbudza nadzieję na coraz bardziej otwartą i przyjazną przyszłość dla osób niepełnosprawnych. Mamy nadzieję, że tegoroczni laureaci staną się źródłem inspiracji dla innych, zachęcając ich do wspólnego budowania lepszego świata dla wszystkich.