Koncert – “Radosny czas, dobroci czas””

15 grudnia 2018 roku dzięki gościnności jaworznickiego CK Teatr Sztuk odbył się charytatywny koncert „Radosny czas, dobroci czas” zorganizowany przez nasze Stowarzyszenie „W Labiryncie”. Dochód z koncertu w całości został przeznaczony na zakup stołu do Showdowna. Koncert poprowadził Sławomir Cywka Wiceprezes stowarzyszenia. Na początku przedstawiono ideę showdowna. Artystycznie koncert otworzyła Ewa Domańska – wokalistka i pianistka, która zaśpiewała cztery kolędy „Pieśń Wigilijną”,
„Mario czy Ty wiesz”, „Polska Kolenda”,
Oraz ”Święta z bajki”. To laureatka wielu konkursów i przeglądów wokalnych. Następnie zaprezentowała się najmłodsza wokalistka – Nikola Łaskarzewska- główna laureatka chorzowskiego Przeglądu Kolęd i Pastorałek, która z wielkim wdziękiem i energią zaśpiewała i zatańczyła znane kolędy, „Lulajże Jezuniu”, „Bosy Pastuszek”, „Oj Dyna dyna”, czym rozruszała publiczność. Kolejnymi artystami byli – multiinstrumentalistka i wokalistka Natalia Kaczor oraz Członek naszego stowarzyszenia gitarzysta i wokalista Przemysław Rogalski. Zagrali oni w lirycznym duecie Prócz popularnych kolęd między innymi „Maleńka Miłość”, czy „Gdy Śliczna Panna”, także kilka mniej znanych, Na szczególną uwagę zasługuje wykonana przez ten duet pastorałka „Kołacz”. Szczególnie wzruszyła publiczność Natalia, która wspaniale zagrała na Fletni Pana, skrzypcach,flecie poprzecznym oraz fortepianie. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że śpiewać nauczyła się sama.
Koncert zamykał jaworznicki chór Gospel Wings pod kierownictwem Edyty Gryboś – Zabrzeńskiej. Zespół bardzo energetyczny, zazwyczaj śpiewający w języku angielskim. Solówkę w kolędzie „Mizerna cicha” wzruszająco zaśpiewał członek naszego Stowarzyszenia, a zarazem utalentowany chórzysta – Krzysztof Marciński. Na zakończenie tej muzycznej uczty wszyscy uczestnicy zaśpiewali popularną kolędę „Przybieżeli do Betlejem”.
Koncert spotkał się z życzliwym, bardzo przyjaznym przyjęciem publiczności. Po koncercie sprzedawano własnoręcznie upieczone pierniczki, kartki świąteczne, stroiki, oraz piękne choinki ( z masy solnej?).
Dochód z koncertu wyniósł 795 zł.
Pragniemy również podkreślić, że żaden z wykonawców za swój występ artystyczny nie wziął honorarium.
Dziękujemy dyrekcji CK teatru Sztuk z Jaworzna oraz wszystkim zaangażowanym osobą za zorganizowanie koncertu
“Radosny czas, Dobroci czas”.
To pierwsza muzyczna inicjatywa Stowarzyszenia, ale już wiemy, że będą kolejne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *