Kolejny turniej już za nami – Półfinał mistrzostw Polski w Showdown 2022 r.

Zdjęcie przedstawia salę konferencyjną w Ośrodków WYDMA PARK w Rowach w której stoi stół do showdowna. Za stołem stoją uśmiechnięci zawodnicy klubu SMP Chorzów, od lewej: Marek, Sławomir, Mariusz.
Polfinal mistrzostw Polski w Showdown
Półfinały Mistrzostw Polski w SHOWDOWN mężczyzn w Rowach 22-25 września dobiegły końca. Finaliści wyłonieni. W zawodach wzięło udział 27 zawodników. Nasz klub SMP Chorzów reprezentowali:
Sławomir Cywka, Mariusz Miszuda, Marek Deptuła.
W tym roku po raz pierwszy w półfinałach uczestniczyły osoby również z kadry. Tylko pierwsza trójka zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet miała zagwarantowany udział w finałach. W półfinałach mężczyzn było sześć grup. Trzy grupy pięcioosobowe i trzy czteroosobowe. W tej fazie rozgrywek tylko Sławkowi udało się wygrać jeden mecz, ale poziom zawodów był tak wyrównany, że niektóre mecze, to była kwestia bramki, czy dwóch. Największe szansę miał Sławek dostać się do finałów, był nawet rozstawiony w grupie na 2 miejscu, ale gdzieś tam koncentracji zabrakło i przeciwnicy okazali się lepsi. Dla pocieszenia możemy tylko dodać, że ta grupa była tak wyrównana, że dziką kartę dostał zawodnik, który zajął trzecie miejsce w tej grupie. Raczej niespodzianek nie było. Do finałów dostały się te osoby, po których się tego spodziewano. Sławek i Mariusz walczyli w grupie o miejsca 19 – 24 i zajęli odpowiednio:
Sławek 4 pkt i 20 miejsce
Mariusz 2 pkt i 21 miejsce.
Ta grupa była tak zacięta, że nikt nie zdobył 5 pkt i nawet ostatni zawodnik zdobył punkt i to pokonując najlepszego. Sety często kończyły się jednobramkową różnicą i wiele meczy było 2 – 1. Markowi też gratulujemy. Jako zawodnik z małym stażem urwał seta zawodnikowi, który wygrał nasz X jubileuszowy turniej SHOWDOWN nie tylko dla niewidomych.
Marek 0 pkt i 27 miejsce.
Uważamy, że sukcesu nie mamy, ale nasi zawodnicy zajęli miejsca zgodne ze swoimi umiejętnościami.
Wszystkim zawodnikom gratulujemy dzielnej postawy, sportowej rywalizacji, pasji jaką jest SHOWDOWN. To był bardzo aktywny i emocjonujący weekend.

Podczas Półfinałów Mistrzostw Polski Mężczyzn w Showdown 2022 w Rowach w walce o miejsca 19-24 przy stole spotkali się Mariusz Miszuda oraz Sławomir Cywka.
Jesteście ciekawi jak ten pojedynek się zakończył. Kto wygrał a kto przegrał? Kto był lepszy?? Właśnie teraz możecie go zobaczyć w wersji wideo poniżej.
Zostańcie z nami do końca!