Zaproszenie na cykl wykładów otwartych Dni Dostępności Cyfrowej 2020

Logotyp Edukacja dla DostępnościSerdecznie zapraszamy na cykl wykładów otwartych współorganizowanych z grupą Edukacja dla Dostępności w maju 2020 r. Wykłady odbywają się w kolejne soboty:

    – 2 maja 2020 r. „Wprowadzenie do standardów w zakresie dostępności cyfrowej:
    – 9 maja 2020 r. „Poprawne zastosowanie koloru tekstu i elementów graficznych”
    – 16 maja 2020 r. „Alternatywa tekstowa”
    – 23 maja 2020 r. „Dostępne elementy mulitmedialne”
    – 30 maja 2020 r. „Zasady przygotowania dostępnych dokumentów cyfrowych”

Wszystkie wykłady rozpoczynają się o godzinie 16:00 i trwają 40 minut. Po wykładzie 20 minut przeznaczonych jest na dyskusję i odpowiedzi na pytania.
Szczegółowy opis znajduje się na podstronie Program webinarów DDC

Szkolenia odbywają się za pośrednictwem komunikatora zoom i prowadzone są przez eksperta w zakresie dostępności cyfrowej – a zarazem członkinię naszej grupy – Panią dr Izabelę MROCHEN, wykładowcę Uniwersytetu Śląskiego, która od wielu lat zajmuje się propagowaniem dostępności cyfrowej, organizując Dni Dostępności Cyfrowej.

Dr Izabela Mrochen jest jedyną z nielicznych specjalistek w Polsce , która jest certyfikowanym Trener memoQ, od 2011 roku organizuje warsztaty z zakresu nowych technologii m.in. komputerowych narzędzi CAT (Computer Assisted/Aided Translation) wspomagających pracę tłumacza. Lokalizację stron internetowych oraz oprogramowania łączy z tematyką dostępności od 2017 roku jako certyfikowany projektant stron na CMS Word Press oraz certyfikowany projektant aplikacji mobilnych. W roku 2016 otrzymała Professional Certificate in Web Accessibility nadany przez University of South Australia oraz Media Access Australia Inclusion Through Technology. W kwietniu 2018 roku nominowana do tytułu Lider Cyfrowej Dostępności.
Od wielu lat jest uczestnikiem wielu konferencji krajowych i międzynarodowych, na których nie tylko przedstawia swoje badania naukowe na temat cyberprzestrzeni ale organizuje warsztaty zarówno z narzędzi CAT oraz zasad WCAG 2.0.

W ostatnich latach zaangażowana w przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu i społecznemu osób niepełnosprawnych i osób starszych.
Źródło: Uniwersytet Śląski w Katowicach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *