WIOSENNY turniej „SHOWDOWN nie tylko dla niewidomych” – więcej niż sport, to prawdziwe emocje

Paweł dumnie prezentuje złoty medal, a u jego boku uśmiecha się pluszowa zielona piłeczka.
Zwycięzca turnieju
W sobotę, 25 marca 2024 roku, w Katowicach rozegrano pierwszy turniej z cyklu „SHOWDOWN Nie tylko dla niewidomych”. Był to znakomity początek wiosennej rywalizacji, która w tym roku obejmie łącznie cztery turnieje. Do rywalizacji stanęło 19 zawodników głównie z obszarów Śląska i Małopolski, którzy walczyli o tytuł najlepszego gracza w tej dyscyplinie.

Sezon 2024 rozpoczął się w wielkim stylu

Zawodnicy rozpoczęli zmagania z czystą kartą, walcząc o wyjątkowe trofeum – Zieloną Piłeczkę. Ta milutka, mięciutka i jedyna w swoim rodzaju nagroda jest symbolem cyklu „Showdown nie tylko dla niewidomych”. Emocji nie brakowało. Starcia były niezwykle zacięte, a o losach pojedynków decydował nieraz zaledwie jeden punkt. Wśród niespodzianek warto wspomnieć o 10. miejscu Marka Deptuły oraz doskonałym 13. miejscu Bogusi Niesyczyńskiej. Niestety, nie doszło do oczekiwanego starcia „derby Śląska” pomiędzy Miszudą, a Cywką. Mariusz świetnie poradził sobie w grupie, wygrywając ją, pomimo obecności niepokonanego Pawła. Kraków, tradycyjnie, stanął na wysokości zadania, zarówno pod względem liczby uczestników, jak i osiągnięć sportowych. Na zakończenie należy także pochwalić Martę, która po zaciętym pojedynku uległa Łukaszowi w walce o półfinał. Turniej „SHOWDOWN Nie tylko dla niewidomych” to doskonała okazja do integracji osób niewidomych i słabowidzących w różnym wieku. Gra Showdown łączy pokolenia i pozwala na wspólną rywalizację w atmosferze pełnej sportowych emocji.

Przed nami kolejny turniej

Wiosenny cykl „SHOWDOWN Nie tylko dla niewidomych” to dopiero początek emocji. Już teraz zapraszamy na kolejny turniej, który odbędzie się w następującym terminie:

  • 15 czerwca

A oto wyniki Końcowe

Miejsce Imię i Nazwisko Grupa
1 Ejzemberg Paweł B2
2 Niesyczyński Piotr A1
3 Zastępski Łukasz A2
4 Miszuda Mariusz B1
5 Cywka Sławomir D1
6 Szczepaniak Mariusz D2
7 Zaborowski Mariusz C2
8 Woźniak Marta C1
9 Jasica Patrycja A3
10 Deptuła Marek C3
11 Hyla Patryk B3
12 Tokarska Ilona D3
13 Niesyczyńska Bogusia C4
14 Górak Tomasz A4
15 Mazur Wiktoria B4
16 Wawoczny Monika D4
17 Kandala Michajlo A5
18 Macierakowski Mateusz C5
19 Seniuk Stanisław B5