Jubileuszowy turniej – X SHOWDOWN nie tylko dla niewidomych

Zawodnicy na podium, od lewej: Daniel, Witold, Paulina
Po dwuletniej przerwie w sobotę 28 maja w hotelu Focus w Chorzowie odbył się jubileuszowy X turniej z cyklu „SHOWDOWN nie tylko dla niewidomych”. W zawodach wzięło udział 16 zawodników z całej Polski w tym zawodnicy widzący. Turniej składał się z 3 rund podczas których zawodnicy rywalizowali o jak największą ilość punktów dodatnich.
Z racji z tego, że mieliśmy tylko jeden dzień i jeden stół na rozegranie turnieju, postanowiliśmy go rozegrać metodą, która nam się sprawdziła w piątym turnieju, a mianowicie „metodą zyskanych punktów do straconych”. W skrócie mówiąc opłaciło się ograć przeciwnika do 0 bo wtedy można było by zyskać aż 12 punktów. A wygrywając 12 – 10 miało się tylko tych punktów 2.
żeby było jak najbardziej sprawiedliwie, to I runda polegała na tym, że pierwszy z rankingu wybierał sobie zawodnika, potem drugi i tak dalej. Praktycznie najprościej było by wybrać sobie najsłabszego zawodnika, aby tych punktów zdobyć jak najwięcej. Nic bardziej mylnego: emocje zaczęły się już od początku. Daniel rankingowa jedynka wybrał sobie rankingową dwujkę Sławka. W sumie można i tak. Więc następny wybierał mariusz. i tu było bez niespodzianek. Ale zawodnicy, byli tak rządni rywalizacji, że wybierali sobie przeciwnika na swoim poziomie. Podsumowując dość powiedzieć, że 14 zawodnik bez rozstawienia miał jeszcze wybór. W drógiej rundzie zdano się na los, z tym, że gdy wylosowano do pary zawodnika z którym się grało, to zawodnik przechodził do następnej pary, adolosowano do tej pary, która jest na tapecie inną osobę. Organizatorzy poprosili dwie osoby z widowni Kingę i Pawła, aby rozlosowali rundę drugą. Wtej rundzie najciekawiej zapowiadał się mecz po między Katarzyną, a Mariuszem, i była niespodzianka, bo Kasia wygrała oba sety.
Trzecia runda polegała na tym, że ten kto zdobył najmniej punktów miał prawo wybrać sobie przeciwnika, z regółą jak powyżej, że z nim nie grał. Najciekawszy tym razem okazał się mecz, między sławkiem i Olą. W pierwszym secie Sławek uzyskał 8 punktową przewagę, więc wydawało się że 2 set będzie formalnością. Nic bardziej mylnego. Ola już prowadziła 8 – 0 i Sławek był zmuszony wziąć czas. Naszczęście się pozbierał i uzyskał tylko 3 punktową przewagę. Ten mecz jednak przekreślił jego walkę o czołowe lokaty.
Najlepszych 4 rywalizowało/walczyło „na krzyż” tzn 4 z 1, 2 z 3 o miejsca na pudle i Puchar Prezesa. Były to osoby, które nie przegrały ani jednego seta, więc formuła mimo, że mogła by być kontrowersyjną okazała się sprawiedliwa. Do czwórki dostały się Krzysiek, daniel, Paulina I Witold.
Na tym etapie Nie obyło się również bez niespodzianek. One właśnie dodawały smaczku, pikanterii rywalizacji. I tak krzysiek niespodziewanie przegrał z Witoldem, w drugim meczu wygrał faworyt. I tu niespodzianek ciąg dalszy. Paulina gładko ograła Krzyśka, A daniel Po zaciętym boju przegrał z Witoldem. Wszyscy Uczestnicy otrzymali pamiątkowe kubeczki, a pierwsze miejsce, dostało puchar, i cała trujka na podium po medalu. Najważniejszym jednak dlanas organizatorów było to, że grały z nami aż dwie osoby Widzące, to jest Agnieszka i Mateusz i wcale nie zajęli ostatnich miejsc.
Organizatorem niniejszego turnieju było Stowarzyszenie W LABIRYNCIE .
Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy wielu sukcesów, satysfakcji z osiąganych wyników.

Miejsce 1. 🏆🥇 Witold Górak
Miejsce 2. 🥈Daniel Kuźniar
Miejsce 3. 🥉Paulina Krupa

Kolejny turniej zaplanowany jest na dzień 27 sierpnia w siedzibie klubu SMP Chorzów przy Katowickiej 167.

Na turniej może się zapisać każdy. Wystarczy swoje zgłoszenie drogą mailową wysłać na adres:
biuro@wlabiryncie.org

O ewentualnych zmianach dotyczących turnieju będziemy informować na bieżąco.