XI Finał Mistrzostw Polski w SHOWDOWN 2021 – już za nami!

Jak co roku odbywały się mistrzostwa polski w SHOWDOWN. Aby w nich wziąć udział trzeba było się zakwalifikować, a to nie było takie łatwe, bo poziom w Polskim SHOWDOWN ostatnimi czasy bardzo się podniósł. W tym roku pierwszy półfinał (Polska Południowa) odbył się w Boguszów-Gorcach koło Wałbrzycha w dniach 23-27.09.2021 r. Natomiast drugi półfinał (Polska Północna) miał miejsce w Bydgoszczy w terminie 30.09-4.10.2021 r.
Tak się złożyło, że drużynę SMP Chorzów reprezentowali zawodnicy na obu tych półfinałach. Na pierwszy ogień poszedł Tomek i w Boguszów-Gorcach nie był ostatni dzięki czemu odniósł swój mały sukces. Następnie i tu niespodzianka w Bydgoszczy klub SMP Chorzów reprezentowało aż pięcioro zawodników, czterech mężczyzn i jedna kobieta czyli Sławek, Mariusz, Krzysztof, Marek i Monika i to już był nasz wielki sukces. Oczekiwań nie mieliśmy zbyt wysokich, bo nie mamy trenera widzącego, a przy takim poziomie jaki jest reprezentowany na zawodach bez tego jest ciężko. Z racji że troje naszych zawodników jest początkujących i był to dla nich debiut, to ich celem było poczuć atmosferę zawodów i zaprzyjaźnić się z tą cudowną dyscypliną jaką jest Showdown. I w pełni się to udało, bo pomimo że nasi zawodnicy zajęli końcowe miejsca to wracali z turnieju w pełni zadowoleni i wyrazili chęć brania udziału w następnych turniejach.
Sławek I Mariusz robili co mogli ale nie udało im się bezpośrednio zakwalifikować do finałów. Jednym z czynników było to, że mieli siebie w grupie i musieli się wyeliminować.
W ostateczności Sławek zajął 7 miejsce, a Mariusz 10., ale udało się. Sławek dostał od trenera kadry powołanie na turniej finałowy, który odbył się w Kutnie w dniach 14-17.10.2021 r. i tam pobił swój życiowy rekord, ponieważ zajął osiemnaste miejsce na dwudziestu zawodników. Mistrzem polski 2021 r. został Łukasz Byczkowski – UKS Niewidomych Sprint Wrocław, a u pań Monika Szwałek – UKS Niewidomych Sprint Wrocław.
Organizatorem Mistrzostw było Stowarzyszenie CROSS, a zadanie dofinansowane było ze środków PFRON – Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.