Lookout – aplikacja do rozpoznawania otoczenia

Korzystając z rozpoznawania obrazów, Lookout pomaga osobom niedowidzącym lub niewidomym w szybszym i łatwiejszym załatwianiu różnych spraw. Za pomocą aparatu w Twoim telefonie Lookout pomaga Ci zdobywać informacje o świecie wokół Ciebie i sprawniej załatwiać codzienne sprawy, takie jak przeglądanie poczty czy odkładanie zakupów na odpowiednie miejsce.

Lookout pozwala uzyskać informacje o znajdujących się w pobliżu obiektach, obrazach i napisach. Aplikacja używa aparatu i czujników na urządzeniu z Androidem, aby rozpoznawać obiekty i tekst, a następnie opowiada, co widzi.

Używanie aplikacji Lookout do rozpoznawania otoczenia
Stworzona we współpracy z przedstawicielami społeczności osób niewidzących i niedowidzących aplikacja Lookout pomaga Google w realizacji misji powszechnego udostępnienia informacji o świecie.

Lookout ma 6 trybów przydatnych w różnych sytuacjach:

• NOWOŚĆ: tryb Obrazy (wersja beta) opisuje zawartość obrazu zarówno ogólnie, jak i skupiając się szczegółach.

• Tryb Tekst pozwala na szybkie przejrzenie i głośne odczytanie tekstu — przydaje się to na przykład do sortowania poczty.

• Tryb Etykiety żywności szybko rozpoznaje produkty żywnościowe po etykiecie, a także po kodzie kreskowym. Funkcja dostępna w ponad 20 krajach.

• Tryb Dokumenty pozwala rozpoznać całą stronę zapełnioną pismem drukowanym lub odręcznym.

• Tryb Waluta szybko i niezawodnie rozpoznaje banknoty: dolary amerykańskie, euro i rupie indyjskie.

• W trybie Odkrywanie (beta) uzyskasz informacje o obiektach w swoim otoczeniu.

Aplikacja Lookout jest dostępna w ponad 20 językach i działa na wszystkich urządzeniach z Androidem 6 lub nowszym. Zalecane są urządzenia, które mają co najmniej 2 GB RAM.
Pobierz aplikacje Lookout z Google Play.

Udostępnij